BHP w Twoim domu

BHP w Twoim domu

BHP w Twoim domu

by 25 lipca 2016 1 comment

Wszystkim wokół wydaje się, że zasady BHP należy stosować wyłącznie w zakładach pracy. Tymczasem podczas wykonywania prac typowo domowych również należy przestrzegać zasad, które zagwarantują nam bezpieczeństwo. Poniżej wymieniliśmy kilka najważniejszych punktów i mamy nadzieję, że weźmiesz sobie je do serca.

Instalacje elektryczne

Jest to temat rzeka i niekiedy właśnie przez nie dochodzi do największej liczby wypadków, również ze skutkiem śmiertelnym. Właściwie wykonana instalacja, jak również jej poszczególne elementy, to podstawa do tego, aby nikt nie ucierpiał, jak również, żeby nie doszło do pożaru.

W tym celu należy zawsze podczas wykonywania prac elektrycznych należy pracować przy wyłączonym prądzie, co można zrobić specjalnymi przełącznikami, znajdującymi się zazwyczaj przy liczniku.

Dodatkowo, zawsze pamiętaj o tym, aby używać wysokiej jakości sprzętu, który zabezpiecza przed występowaniem przepięć. Bardzo ważne jest, żeby w żadnym wypadku nie oszczędzać na swoim bezpieczeństwie i wyposażyć instalację we wszystkie niezbędne elementy, które mają niemały wpływ na jej bezpieczeństwo. Warto zainwestować w złączki, które bardzo dobrze sprawują się przy podłączaniu żyrandoli, czy naprawiania kabli miedzianych. Takie złączki dodatkowo są wypełnione żelem, co skutecznie chroni przed wilgocią całą instalację.

Zadbaj o czystość powietrza

Bardzo dobrą inwestycją wydają się być czujniki gazu, dymu oraz tlenku węgla(tzw. czad). Szczególnie nie brakuje zatruć tym ostatnim, który zabija po cichu. Jeśli masz w domu piecyk gazowy, to tym bardziej taki czujnik musi znaleźć się w domu. W niektórych krajach montowanie czujnika tlenku węgla jest obowiązkowe. U nas co prawda nie, ale dla własnego bezpieczeństwa warto się wyposażyć w to niedrogie rozwiązanie.

Zadbaj o odpowiednie wyposażenie domu

Dobrze, żeby w domu była dobrze wyposażona apteczka, jak również niewielka gaśnica, która w prosty sposób pomoże powstrzymać ogień w razie jago powstania. Dodatkowo dobrym pomysłem wydają się być specjalne zawory bezpieczeństwa do gazu, które automatycznie zamykają się kiedy ogień na palniku nam zgaśnie, ale tego nie zauważymy.

1 Comment so far

Twoje dane będą bezpieczne!Twój adres e-mail nie będzie publikowany. Wszystkie inne dane nie będą udostępniane osobom trzecim.

two × 2 =