Na czym polega konfiguracja domowych kamerek – o czym musisz pamiętać i jak zabezpieczyć przewody?

Na czym polega konfiguracja domowych kamerek – o czym musisz pamiętać i jak zabezpieczyć przewody?

Na czym polega konfiguracja domowych kamerek – o czym musisz pamiętać i jak zabezpieczyć przewody?

by 20 marca 2017 0 comments

Mogłoby się wydawać, że montaż inteligentnego monitoringu to zadanie dla wykwalifikowanych specjalistów, posiadających wieloletnie doświadczenie. Nic bardziej mylnego. Ze sprzętem od Yi Polska, instalacja monitoringu nie sprawi problemów nawet największym technologicznym laikom.

Wystarczy, że zastosują się do tych kilku prostych porad.

Pierwszy krok – podłączenie kamery

Na początku należy podłączyć sprzęt do prądu. Służy do tego załączony do zestawu kabel micro USB. Po chwili sprzęt wyda komunikat „waiting to connect”, informującym o oczekiwaniu na połączenie z siecią.

Drugi krok – instalacja aplikacji

Po wykonaniu powyższej czynności, przy użyciu smartfona należy wejść do sklepu Google Play bądź App Store (w zależności od posiadanego sprzętu), wyszukać, a następnie pobrać aplikację YI HOME.

Trzeci krok – uruchomienie aplikacji

Przed włączeniem aplikacji należy połączyć się z siecią WiFi, do której podłączona jest kamera. Dopiero po tej czynności można przystąpić do dalszej konfiguracji.

Następnie należy uruchomić aplikację, jako region wybrać Europę, a potem utworzyć konto (można to zrobić tradycyjnie lub użyć szybkiego logowania za pomocą facebook’a).

Czwarty krok – konfiguracja kamery

Gdy logowanie przebiegnie pomyślnie, w prawym górnym rogu ekranu należy nacisnąć znak „+”, a następnie wybrać odpowiednią kamerę, po czym potwierdzić jej gotowość do połączenia.

W tym momencie aplikacja poprosi o podanie hasła logowania do sieci WiFi, a po jego wpisaniu program wygeneruje specjalny kod QR. Kod ten należy skierować w stronę kamery, tak aby mogła go odczytać. Po prawidłowym odczytaniu kamera wyda komunikat o treści „QR code scan is succesful”.

Następnie należy nacisnąć przycisk „next” i odczekać około minuty, umożliwiając tym samym prawidłową konfigurację kamery. Po zakończeniu tej czynności sprzęt poinformuje o zakończeniu konfiguracji.

Piąty krok – montaż

Po wykonaniu poprzednich czynności kamerę można umieścić w dogodnym miejscu. Obraz przez nią rejestrowany dostępny będzie bezpośrednio w aplikacji. Dzięki niej można też dowolnie zmieniać położenie kamerki, rejestrując to, co nas akurat interesuje.

Uwaga, jeśli po poprawnej konfiguracji kamera zostanie odłączona od prądu bądź sieci – to nie utraci wcześniej zapisanych informacji. Po ponownym podłączeniu nadal będzie współpracowała z telefonem.

Ważne – bezpieczeństwo przewodów

Prawidłowe i nieprzerwane działanie kamerki uzależnione jest od jej podłączenia do prądu. Stąd tak istotne jest odpowiednie zamontowanie przewodu.

Kabel należy poprowadzić w bezpiecznym miejscu, z dala od ostrych elementów, a także wody. Bardzo istotne jest, aby nie przeszkadzał on w codziennym użytkowaniu pomieszczeń (zmniejszy tym samym ryzyko ewentualnego zaczepienia się i wyrwania, a nawet uszkodzenia samej kamery).

Powiązany wpis dla Instalacje elektryczne

Podobny wpis z kategorii Instalacje elektryczne

Nie ma jeszcze żadnego komentarza

Jeszcze nie skomentowano!

Możesz być pierwszym, który zostawi komentarz.

Twoje dane będą bezpieczne!Twój adres e-mail nie będzie publikowany. Wszystkie inne dane nie będą udostępniane osobom trzecim.

5 − one =