Lodówka głośno chodzi – co zrobić?

Lodówka głośno chodzi – co zrobić?

Lodówka głośno chodzi – co zrobić?

by 9 sierpnia 2016 0 comments

Układasz się do snu po męczącym dniu, zamykasz oczy i słyszysz „buczenie”? Nie, to nie komar ani nie mucha. To Twoja lodówka, która postanowiła uprzykrzyć Ci ten wieczór głośnym działaniem. Znasz to? Problem z głośnymi lodówkami mają przede wszystkim właściciele małych mieszkań, w których, co gorsza sypialnie usytuowane są blisko kuchni. Co zrobić, gdy lodówka denerwuje swoim dźwiękiem?

1. Zanim kupisz lodówkę – sprawdź ile decybeli emituje

Niestety ten krok jest tylko dla tych, którzy dopiero będą dokonywać zakupu. Naprawdę można uchronić się przed problemem z hałasującą lodówką, jeżeli tylko sprawdzi się przed zakupem jej specyfikację. Producenci określają ilość decybeli, jakie generowane są przez konkretne urządzenie. Im decybeli jest w specyfikacji więcej, tym gorzej. Dobra lodówka nie powinna generować więcej niż 30 dB.

2. Wyreguluj nóżki

Problem z hałasującą lodówką może być spowodowany nieodpowiednim dopasowaniem jej nóżek do podłoża. Być może wiesz, co dzieje się z pralką, kiedy jej nóżki się wykręcą? Podobny problem może zaistnieć w przypadku lodówki, z tym że ta nie będzie się przemieszczała. Wyreguluj dobrze nóżki lub podłóż coś pod nie tak, by lodówka stała na idealnie poziomej powierzchni.

3. Rozmroź zamrażalnik

Głośne działanie lodówki może być spowodowane jej przeciążeniem. Często dzieje się tak wtedy, gdy w zamrażalniku nawarstwiła się zbyt duża ilość szronu. Z czasem przeradza się on w grubą warstwę lodu, który zmusza lodówkę do intensywniejszej pracy. Agregat włącza się częściej, a hałas jest większy. Usunięcie lodu może zmniejszyć emitowany hałas lub nawet całkowicie rozwiązać problem. Istotne jest też to, by nie pozostawiać lodówki zbyt długo otwartej. Wtedy temperatura wewnątrz wzrasta, a przepływ chłodziwa jest głośniejszy.

4. Reklamuj lodówkę

Lodówka jest rozmrożona, stoi idealnie prosto, wnętrze jest chłodne, a mimo to słyszysz intensywny hałas? Być może to wina wady fabrycznej lub zużywających się części lodówki. Najlepiej będzie się skontaktować z serwisantem, który sprawdzi poprawność działania urządzenia. Możliwe, że potrzebna będzie naprawa albo nawet należy Ci się wymiana urządzenia na nowe.

Incoming search terms:

  • lodówka głośno chodzi
  • lodowka glosno chodzi
  • dlaczego lodówka głośno chodzi
  • lodówka głośno pracuje
  • jak wyciszyc lodowke
  • Loduwka przy wylonczeniu glosno sie zachowuje

Nie ma jeszcze żadnego komentarza

Jeszcze nie skomentowano!

Możesz być pierwszym, który zostawi komentarz.

Twoje dane będą bezpieczne!Twój adres e-mail nie będzie publikowany. Wszystkie inne dane nie będą udostępniane osobom trzecim.

sixteen − 5 =