Metody renowacji dachów

Metody renowacji dachów

Metody renowacji dachów

by 15 grudnia 2014 1 comment

Często mawiamy, że jedną z podstawowych potrzeb człowiek jest posiadanie dachu nad głową. Jest to oczywiście metafora, gdyż chodzi o to, by każdy człowiek miał gdzie mieszkać, czyli inaczej mówiąc dysponował jakimś lokalem mieszkalnym. Niemniej jednak, warto skupić się na dachu, a raczej na jego odpowiednim stanie technicznym, gdyż posiadanie mieszkania lub domu, w którym dach przecieka i nie spełnia swojej podstawowej funkcji zbytnio nas nie ratuje, a wręcz przeciwnie – dostarcza dodatkowych zmartwień.

Dwa sposoby renowacji

Aby utrzymać dach w odpowiednim stanie technicznym konieczna jest jego renowacja, gdyż stare pokrycia dachowe nie spisują się dobrze między innymi przy intensywnych opadach deszczu czy silnych nawałnicach. Jakie są zatem najbardziej popularne i jednocześnie najbardziej nowoczesne metody renowacji dachów? Generalnie rzecz ujmując renowację dachów można przeprowadzić na dwa sposoby. Pierwszym sposobem jest renowacja z wykorzystaniem położonej wcześniej papy. Drugim sposobem jest zerwanie starej papy i położenie całkowicie nowej. To, na jaki sposób się zdecydujemy zależy od naszych nakładów finansowych, ale też od czasu, gdyż renowacje dachów z wykorzystaniem starej papy zajmuje zazwyczaj o wiele mniej czasu.

Przykład pokrycia

Renowacja dachów może odbywać się na przykład przy użyciu wyrobów z grupy hydronylon. Są one odporne na promieniowanie UV, co jest niezmiernie istotne, gdyż wiele pokryć dachowych nie wytrzymuje zbyt intensywnego działania takiego promieniowania. Dobrze znoszą również opady deszczu czy śniegu, a więc nic dziwnego, że są tak często wykorzystywane w dzisiejszych czasach.

Przeczytaj również artykuł na temat HYDROIZOLACJI DACHÓW ZIELONYCH

Powiązany wpis dla Instalacje dachowe

Podobny wpis z kategorii Instalacje dachowe

1 Comment so far

  1. Olek
    #1 Olek 25 stycznia, 2017, 16:02

    Renowacja dachu ma ogromne znaczenie. My w Integro przykładamy do tego ogromną wagę.

    Odpowiedz

Twoje dane będą bezpieczne!Twój adres e-mail nie będzie publikowany. Wszystkie inne dane nie będą udostępniane osobom trzecim.

thirteen + 6 =