Pianka natryskowa: skuteczna izolacja poddasza

Pianka natryskowa: skuteczna izolacja poddasza

Pianka natryskowa: skuteczna izolacja poddasza

by 24 maja 2018 0 comments

Poddasze jest jedną z tych przestrzeni domu, których nieprawidłowe przygotowanie do użytkowania może powodować znaczne obniżenie komfortu codziennego zamieszkiwania. Skuteczna osłona termiczna jest zatem w tym przypadku bardzo ważna.

Poddasze: kluczowe dla energooszczędności

Ze względu na swoje wysokie położenie poddasze jest szczególnie narażone na nieprawidłową gospodarkę temperaturą powodującą nadmierne wychładzanie domu zimą i przegrzewanie latem. Dodatkowo dobrze zaizolowane poddasze będzie wspomagać ostateczną energooszczędność budynku.

Pianka natryskowa – nie tylko styropian

W celu izolacji poddasza najlepsze będą materiały, których wysokie właściwości użytkowe znane są od lat i sprawdzone przez wielu profesjonalistów. Równocześnie powinny jednak być na tyle nowoczesne, by zapewniać wysoką trwałość przez lata. Jeszcze niedawno standardami w tej kwestii były wełna mineralna i/lub styropian, ale od kilku lat coraz bardziej popularna staje się pianka poliuretanowa (PUR), zwana też pianką natryskową (od sposobu układania).

Pianka tylko z profesjonalistami!

W przeciwieństwie do wełny mineralnej, pianka poliuretanowa nie może być kładziona samodzielnie. Do jej wykonania wykorzystuje się bowiem agregat natryskowy, którego obsługa powinna być powierzona profesjonalistom. Piankę PUR przygotowuje się na miejscu ze specjalnych składników. Ze względu na konieczność zapewnienia całej konstrukcji wysokiej jakości i trwałości, cały proces wymaga pomocy specjalistów, którzy szybko i sprawnie wykonają zadanie.

Mostki termiczne zredukowane do minimum

Zastosowanie pianki natryskowej pozwala uniknąć częstych mostków termicznych, które stanowią problem podczas wykorzystania tradycyjnych sposobów izolacji. Izolacja natryskiem nie wyklucza jednak pojawienia się mostków punktowych i mostków liniowych. Ich gęstość i rozmieszczenie uzależnione są głównie od sposobu aplikacji. Jeśli zatem zależy nam na jak najszczelniejszej warstwie, warto skorzystać z technologii bezspoinowej gwarantującej zmniejszenie tego problemu do minimum.

Izolacja natryskowa odpowiednia dla alergików

Dzięki natryskowemu sposobowi kładzenia pianki izolacyjnej, materiał nie osuwa się z czasem i tym samym nie wymaga częstszych renowacji. Poliuretanowa osłona domu nie jest również przyjaznym środowiskiem dla gryzoni i owadów, dzięki czemu odpadają problemy związane z penetracją materiału przez szkodniki. Materiał pochodzenia syntetycznego wysokiej jakości jest również odporny na degradację spowodowaną rozwojem grzybów i pleśni, dlatego też taki system izolacji polecany jest dla alergików.

O innych zaletach stosowania pianki poliuretanowej możesz przeczytać też poniżej:

Wykorzystanie natrysku pianki poliuretanowej w halach produkcyjnych

Nie ma jeszcze żadnego komentarza

Jeszcze nie skomentowano!

Możesz być pierwszym, który zostawi komentarz.

<