Pokrycie dachu blachą

Pokrycie dachu blachą

Pokrycie dachu blachą

by 15 maja 2017 0 comments

Blacha to jeden z najpopularniejszych materiałów pokrywających nasze dachy. Jej łównymi zaletami są przede wszystkim: atrakcyjna cena, ładny, elegancki wygląd oraz niewielka masa. Popyt na produkty tego typu jest naprawdę spory, stąd na rynku mamy bardzo wiele ofert od różnych producentów. Wybór jest trudny i ciężko wybrać najlepsze rozwiązanie dla naszego dachu. Do najpopularniejszych rodzai blachy należą: blacha płaska, blacha trapezowa oraz blachodachówka.

Blacha płaska

Może być wykonana z różnego rodzaju materiałów, m.in. z miedzi, stali czy aluminium. W wielu przypadkach bywa pokrywana warstwą zapobiegającą korozji. Blachę płaską układa się na równym i stabilnym podłożu , na sztywnym poszyciu zamontowanym do konstrukcji dachowej. Najczęściej jest ono wykonane ze specjalnych płyt OSB, które izoluje się folią lub tez papą zapobiegającą wdzieraniu się wilgoci.

Blacha trapezowa

Jak sama nazwa mówi, blacha trapezowa ma równoległe przetłoczenia o przekroju przypominającym kształtem trapez. Ma ona rdzeń metalowy oraz kolorową powłokę pełniącą równocześnie funkcję ochronną i dekoracyjną, chociaż zdarzają się przypadki, kiedy blacha pozbawiona jest tejże powłoki. Poszczególne arkusze mogą mieć szerokość od 50 do ok. 165 centymetrów, długość od 90 centymetrów do aż 12, 13 metrów.

blachy-dachowe

Blachodachówki w arkuszach

Rdzeń blachodachówek wytwarza się głównie z blachy stalowej zabezpieczonej z obydwu stron alucynkiem oraz warstwami chronicymi materiał.Zdarzają się także przypadki wykonania blachodachówki z aluminium.

Nie ma jeszcze żadnego komentarza

Jeszcze nie skomentowano!

Możesz być pierwszym, który zostawi komentarz.

Twoje dane będą bezpieczne!Twój adres e-mail nie będzie publikowany. Wszystkie inne dane nie będą udostępniane osobom trzecim.

two × three =