Rodzaje grzejników

Rodzaje grzejników

Rodzaje grzejników

by 27 stycznia 2014 0 comments

Grzejniki odgrywają bardzo ważną rolę w każdym budynku. To między innymi od nich zależy, czy możliwe będzie utrzymanie właściwej temperatury. W dzisiejszych czasach istnieje wiele rozmaitych grzejników, które różnią się pomiędzy sobą pod wieloma względami. Inny jest ich mechanizm działania, lecz także wygląd oraz cena. Z pewnością dobrze byłoby zainteresować się tym tematem, jeżeli planuje się budowę albo wymianę grzejników w istniejącym już budynku.

Grzejniki gazowe

Jednymi z rzadziej stosowanych grzejników są grzejniki gazowe. Jak sama nazwa wskazuje, czerpią one energię z gazu. Wśród ich największych zalet wymienić należy minimalne zanieczyszczanie powietrza na zewnątrz budynku oraz możliwość szybkiego wyłączenia i włączenia w dowolnym momencie. Natomiast za wady należy uznać potrzebę zapewniania kominowego ciągu spalinowego oraz dość wysokie koszty ogrzewania. Grzejniki gazowe mogą być wykonane z żeliwa, ale także z innych materiałów.

gazowy

Grzejniki konwekcyjne

Te grzejniki ogrzewają pomieszczenie w wyniku grawitacyjnego przepływu mas powietrza. Są one cenione ze względu na łatwe regulowanie temperatury oraz brak problemów z utrzymaniem stabilnej temperatury w pomieszczeniu. Jednak ciepło unosi się ku górze, zatem wnętrza nie są równomiernie ogrzane.

grzejnik-konwekcyjny

Grzejniki nadmuchowe

Jest to rodzaj grzejnika, który stanowi połączenie grzejnika konwektorowego z wentylatorem napędzanym za pomocą energii elektrycznej. Zalety to małe wymiary, szybkie nagrzewanie pomieszczeń oraz możliwość zastosowania także zimnego nawiewu. Jest to jednak dość drogie rozwiązanie. Poza tym często pojawiają się trudności ze stabilizacją temperatury.

nadmuchowy

Ogrzewanie podłogowe

Ogrzewanie takie cieszy się obecnie bardzo dużą popularnością. W tym przypadku temperatura rozkłada się równomierne i nie ma widocznych elementów ogrzewania. Wówczas trzeba jednak wybierać odpowiednie materiały do pokrycia podłogi.

podlogowe

Wybór odpowiednich grzejników powinien być dobrze przemyślany. Należy uwzględnić wady oraz zalety poszczególnych rozwiązań.

 

Incoming search terms:

  • grzejnik gazowy

Nie ma jeszcze żadnego komentarza

Jeszcze nie skomentowano!

Możesz być pierwszym, który zostawi komentarz.

Twoje dane będą bezpieczne!Twój adres e-mail nie będzie publikowany. Wszystkie inne dane nie będą udostępniane osobom trzecim.

one + eight =