Schemat instalacji klimatyzacji

Schemat instalacji klimatyzacji

Schemat instalacji klimatyzacji

by 6 lutego 2014 0 comments

Klimatyzacja to marzenie wielu osób, którzy chcą wreszcie normalnie funkcjonować podczas letnich i wiosennych upałów. Kiedy już zakupimy odpowiedni model klimatyzacji, pozostaje nam już tylko jej montaż. Nie trzeba być wykwalifikowanym fachowcem, aby móc samemu zamontować taką instalację. Jednak aby to zrobić trzeba posiadać chociaż podstawową wiedzę na ten temat.

Najpopularniejsza jest wersja naścienna klimatyzatora. Dzięki niemu powietrze w pomieszczeniu jest chłodne oraz odpowiednio wilgotne. Jednak nie każdy zdaje sobie sprawę, że dzięki takiemu urządzeniu możemy również ogrzewać dom w chłodniejsze dni. Można w ten sposób oszczędzić naprawdę sporą ilość pieniędzy.

klimatyzacja

Klimatyzator typu split podzielony jest na dwie części – wewnętrzna orz zewnętrzną. Dzięki temu głośniejsza część jest odseparowana od miejsca przebywania ludzi. Mimo podobnych wymiarów, część zewnętrzna jest niemal dwa razy cięższa. Wewnętrzna część jest miejscem, gdzie doprowadzone są chłodnicze przewody z wieńczącą je klamrą. Klamra ta musi zostać zamocowana do elementu zewnętrznego.

schemat-klimatyzacji

Montaż klimatyzacji

Bardzo ważne jest, aby stosować się do zaleceń producenta zamieszczonych w instrukcji. Dodatkowo dobrym pomysłem będzie wspomaganie się filmikami w internecie, które doskonale pokażą, co, gdzie i jak mamy zamontować. Pierwszą rzeczą, którą mamy do zrobienia będzie wywiercenie otworów w ścianie i zamocowanie na nich specjalnego panelu. Następnie zawieszamy na nim część wewnętrzną. Aby połączyć obie części ze sobą należy przeciągnąć przewody elektryczne przez otwór.

Teraz zostało tylko zamontowanie zewnętrznego elementu na specjalnych wspornikach, podłączyć przewody chłodnicze i elektryczne, podłączyć je do napięcia i włączyć klimatyzator.

Nie ma jeszcze żadnego komentarza

Jeszcze nie skomentowano!

Możesz być pierwszym, który zostawi komentarz.

Twoje dane będą bezpieczne!Twój adres e-mail nie będzie publikowany. Wszystkie inne dane nie będą udostępniane osobom trzecim.

fifteen + nineteen =