Alarm w domu – jak zamontować go samemu?

Alarm w domu – jak zamontować go samemu?

Alarm w domu – jak zamontować go samemu?

by 18 kwietnia 2018 0 comments

Zainstalowanie w swoim domu systemu alarmowego nie jest wcale procesem skomplikowanym. Jeśli zatem podstawowymi narzędziami umiesz posługiwać się „jedną ręką”, a instalacje elektryczne nie sprawiają Ci większych problemów, alarm w domu, możesz spokojnie zamontować samodzielnie. Zobacz, jak to zrobić.

Po pierwsze – określ swoje potrzeby

Zdecyduj, czy system alarmowy w Twoim domu ma jedynie dawać ostrzegawcze sygnały dźwiękowe podczas wybicia okien lub otwarcia czy wywarzenia drzwi przez włamywaczy, czy również wykrywać inne zagrożenia jak pożar lub zalanie. Kiedy już będziesz wiedział, czego potrzebujesz, będziesz mógł przebierać w ofertach dostępnych na rynku systemów alarmowych.

Po drugie – znajdź strategiczne miejsca w domu

Przy tym kroku istotne jest dokładne zapoznanie się z instrukcją obsługi zamieszczoną do każdego elementu Twoje alarmu, ponieważ w zależności od rodzaju wykrywanego zagrożenia, należy umieścić je w różnych miejscach domu. Sterująca centrala powinna być umieszczona w miejscu, do którego nie jest w żaden sposób ograniczony dostęp. Dobrze zrobisz, jeśli zamontujesz ją w pomieszczeniu, do którego z każdego zakątka domu jest równie blisko. Montaż innych czujników jest uzależniony od rodzajów zagrożenia, które wykrywają, dlatego:

  • czujniki zalania umieść w kluczowych węzłach instalacji wodno-kanalizacyjnej,
  • czujniki propan-butanu zainstaluj przy podłodze,
  • czujniki metanu należy umieścić w najwyższym punkcie pomieszczenia,
  • czujniki tlenku węgla skutecznie działają w przewiewnych miejscach.

Po trzecie – dokładnie ukryj połączenia

Ma to olbrzymie znaczenie w przypadku alarmów antywłamaniowych. Osoby postronne nie powinny być w stanie odłączyć lub w inny sposób zneutralizować alarmu. W tym celu:

  • przygotuj korytka do kabli biegnące pod podłogą,
  • okablowanie biegnące po ścianie ukryj pod warstwą tynku lub boazerii,
  • czujniki i złącza

Pamiętaj o tym, że jedynie dobrze przemyślany i precyzyjnie zamontowany system alarmowy w pełni Cię zadowoli i zapewni Twoim domownikom poczucie bezpieczeństwa.

Nie ma jeszcze żadnego komentarza

Jeszcze nie skomentowano!

Możesz być pierwszym, który zostawi komentarz.

<