Bidet w domu – wygoda czy wymysł?

Bidet w domu – wygoda czy wymysł?

Bidet w domu – wygoda czy wymysł?

by 14 września 2015 0 comments

Czym właściwie jest bidet? Warto go instalować w łazience? Bidet w domu to wygoda czy już wymysł?

Bidet i jego rodzaje

Jeśli zastanawiasz się czym jest bidet – to ceramiczne urządzenie, która ułatwia codzienną higienę intymną. Coraz częściej bidety pojawiają się w nowoczesnym budownictwie. W wyglądzie przypomina połączenie muszli klozetowej i umywalki. Z tymże jest nisko zamontowany nad podłogą. Podłączenie do kanalizacji i instalacji wodnej jest identyczna, jak w przypadku umywalki.

Wybieramy bidet stojący lub podwieszony. Poza tym dobieramy odpowiednią wielkość i styl, aby bidet wkomponował się w wystrój naszej łazienki.

Wyróżniamy bidety z siedziskiem lub pokrywą.

Do czego jeszcze przydaje się bidet?

  • to miejsce do moczenia lub wyprania drobnych ubrań
  • ułatwia mycie i pielęgnację stóp
  • dbanie o higienę intymną

Najlepiej bidet kupić z miską ustępową u jednego producenta – w ten sposób unikniesz problemów z niedopasowaniem kolorów czy linii wzorniczej.

Kolejnym krokiem jest wybór baterii bidetowej. Najlepiej gdyby była jednouchwytowa z możliwością regulacji temperatury niż oddzielne kurki z ciepłą i zimną wodą.

Miejsce na bidet

Żeby go zamontować potrzebujemy trochę przestrzeni, ponieważ dodatkowo potrzebny będzie: stelaż pod bidet, bateria bidetowa, podajnik z płynem do higieny intymnej oraz wieszak na ręcznik lub papier. W małych łazienkach bidet się nie sprawdzi i zamiast ułatwiać, będzie utrudniał nam codzienne czynności. W takich sytuacjach rozwiązaniem jest montaż specjalnej deski pełniącej funkcje bidetu.

Innym rozwiązaniem jest Bidetta – specjalna armatura umywalkowa, która wyposażona jest w małą rączkę natryskową Bidetta, której używamy siedząc na toalecie.

Pamiętaj, że na bidet siadasz przodem do baterii, więc pomyśl nad właściwym rozmieszczeniem środków myjących i ręcznika. Musisz mieć też wystarczającą swobodę ruchu i miejsce po bokach.

Warto zatem tak zaplanować umeblowanie łazienki, żeby wszystkie czynności w łazience można było wykonywać swobodnie. Ogólnie potrzebujesmy około 30 cm z obu stron bidetu.

Kiedy bidet faktycznie się przydaje?

Przede wszystkim będzie praktyczny przy zachowaniu minimum 100 cm x 70 cm przestrzeni wokół, więc o bidecie myślimy, gdy nasza łazienka ma więcej niż 3×4 metry.

Warto go zamontować, gdy w domu mieszkają małe dzieci lub seniorzy.

Ile kosztuje zamontowanie bidetu?

Średnio cena waha się od 250 do 300 zł za urządzenie – zależy to od wielkości, koloru lub stylu bidetu. Do tego oczywiście doliczamy koszt montażu, a jeśli nasza łazienka jest starszej daty dodatkowo remont, żeby umożliwić podłączenie do kanalizacji i wody.

Bidet – wygoda czy wymysł?

Bidet zapewnia większą dbałość o higienę intymną, pielęgnację i mycie stóp oraz ułatwia korzystanie z łazienki osobom starszym i dzieciom. Zmniejsza także ryzyko pojawiania się infekcji u kobiet.

Bidet to naprawdę funkcjonalne urządzenie, które powinno znaleźć się w każdym domu.

Nie ma jeszcze żadnego komentarza

Jeszcze nie skomentowano!

Możesz być pierwszym, który zostawi komentarz.

<