Czym są i jak działają produkty Ubiquiti?

Czym są i jak działają produkty Ubiquiti?

Czym są i jak działają produkty Ubiquiti?

by 7 października 2021 0 comments

Firma Ubiquiti Inc., do niedawna Ubiquiti Networks jest amerykańskim producentem sprzętu sieciowego bazującego głównie na rozwiązaniach sieci bezprzewodowych. To ciekawe pod kątem estetyki, proste w konfiguracji i użytkowaniu urządzenia, takie jak punkty dostępowe, routery, przełącznice oraz sprzęty dedykowane ISP. Działają w oparciu o spójny system zarządzania. Produkty Ubiquiti bazują na współczesnych technologiach, by móc sprostać wymaganiom stawianym przez użytkowników biznesowych, jak i domowych.

Prosta konfiguracja, szerokie możliwości

Systemy operacyjne zarządzające urządzeniami Ubiquiti pozwalają na prostą i intuicyjną konfigurację. Mimo to możliwości nie są okrojone, dlatego zastosowanie sprzętów z poszczególnych linii produktowych Ubiquiti – UniFi, AmpliFi, EdgeMax, UISP, AirMax, AirFiber, GigaBeam czy UFiber może być bardzo szerokie. Obsługa najnowszych standardów sieciowych szybkiego przesyłu danych pozwala na tworzenie sieci o doskonałych przepustowościach i optymalnej topologii.

Rozwiązania do domu i firmy, czyli Ubiquiti UniFi

Na szczególną uwagę wśród produktów firmy Ubiquiti Networks zasługuje linia UniFi, najszersza i najczęściej wybierana. To przede wszystkim sprzęty pozwalające na szybkie i intuicyjne stworzenie sieci domowych i firmowych, bezprzewodowych oraz przewodowych. Udostępniają tryb pracy dostosowany do aktualnych potrzeb, zapewniając bezpieczeństwo na wysokim poziomie. Wśród nich można znaleźć:

  • switche,
  • routery, bramy DSL,
  • punkty dostępowe,
  • akcesoria, produkty smartPower i inne.

Urządzenia bezprzewodowe – access pointy czy routery WiFi obsługują szyfrowanie WEP, WPA czy WPA Enterprise, różne metody zabezpieczeń sieci i włączania do niej nowych użytkowników. Obsługa najnowszych standardów bezprzewodowych pozwala na stworzenie lokalnych rozwiązań o dobrym zasięgu i wysokich przepustowościach. Możliwość centralnego, również zdalnego zarządzania urządzeniami UniFi dzięki oprogramowaniu UniFi Controlleri chmurze jest nowoczesnym rozwiązaniem pozwalającym stworzyć sieć o najwyższym poziomie bezpieczeństwa.

Profesjonalne sprzęty Ubiquiti Networks

Obok popularnej linii produktów UniFi Ubiquiti Networks proponuje szereg rozwiązań głównie do zastosowań profesjonalnych, w tym dla dostawców usług internetowych. To EdgeMax – urządzenia do sieci przewodowych, AirMax – dedykowane do połączeń bezprzewodowych PTP i PTMP, a także AirFiber oraz UFiber i nowa linia UISP dla ISP, dostawców usług internetowych w wybranych technologiach. Produkty Ubiquiti posiadają dobrą dokumentację, cieszą się także dużym uznaniem wśród użytkowników.

Sprzęt Ubiquiti można dostosować do konkretnych potrzeb w zakresie do wielkości sieci oraz jej charakteru. Będą dobrym rozwiązaniem dla małych i średnich firm, ale także dużych korporacji, czy w końcu użytkowników indywidualnych. W zależności od modelu, produkty można montować wewnątrz jak i na zewnątrz budynku (w przypadku urządzeń z wodoodporną obudową). Różna może być także liczba portów w routerach i switchach (od kilku w prostych modelach, do kilkunastu, a nawet kilkudziesięciu w bardziej rozbudowanych jednostkach). Również zasilanie poszczególnych urządzeń można bezpiecznie dostosować do rodzaju sieci i stopnia jej skomplikowania.

Wszystko to pozwala zbudować infrastrukturę umożliwiającą skuteczny i stabilny dostęp do internetu dla firm i osób prywatnych.

Nie ma jeszcze żadnego komentarza

Jeszcze nie skomentowano!

Możesz być pierwszym, który zostawi komentarz.

<