Dogrzewanie pomieszczeń za pomocą klimatyzatora

Dogrzewanie pomieszczeń za pomocą klimatyzatora

Dogrzewanie pomieszczeń za pomocą klimatyzatora

by 3 marca 2014 0 comments

Klimatyzator to dla wielu osób urządzenie, które przyda nam się tylko w upalne dni do zmniejszenia temperatury panującej w pomieszczeniach. To tylko jedna z dwóch jej funkcji. Druga pozwala nam na ogrzewanie domu w chłodniejsze dni .

Chyba oczywiste jest, że jeżeli z jednej strony wydmuchiwane jest zimne powietrze, to z drugiej musi być odprowadzane ciepło. Jeżeli odwrócimy mechanizm, to ciepłe powietrze będzie rozprowadzane w pomieszczeniach. Jest to niezwykle wygodne rozwiązanie, gdyż do ogrzania nie potrzebujemy pieca czy też opału – wystarczy ustawić pożądaną temperaturę na urządzeniu lub pilocie.

W opinii ludzi klimatyzatory zużywają ogromne ilości prądu. Kiedyś faktycznie tak było, jednak te obecne mają bardzo ograniczony pobór energii, co pozwala właśnie na ich alternatywne wykorzystanie. Najnowsze klimatyzatory bez dodatkowych grzałek są w stanie pracować nawet przy temperaturach rzędu -20 stopni Celsjusza, chociaż ich sprawność bardzo mocno spadnie. Jednak jak na urządzenie, którego przeznaczeniem jest dogrzewanie to i tak znakomity wynik.

.

 

Nie ma jeszcze żadnego komentarza

Jeszcze nie skomentowano!

Możesz być pierwszym, który zostawi komentarz.

<