Jak skutecznie ocieplić poddasze

Jak skutecznie ocieplić poddasze

Jak skutecznie ocieplić poddasze

by 2 lutego 2015 0 comments

Zazwyczaj ocieplanie poddaszy w nowych budynkach wykonywano wełną mineralną. Obecnie nowszą i lepsza metodą okazuje się ocieplenie poddasza paniką poliuretanową. Jakie są zalety tego sposobu?

Ocieplenie poddasza pianką PUR – zalety

Po pierwsze pianka PUR bez problemu dociera we wszelkie zakamarki i nie wymaga dodatkowej obróbki, na przykład przycinania, ponieważ aplikuje się ją w formie natrysku. Dzięki temu można ją znacząco szybciej zainstalować – w przypadku około 200 metrów kwadratowych, w jeden dzień. Wypełnienie wszelkich luk i zakamarków pozwala także na brak możliwości przenikania ciepła. Chronimy więc poddasze, przed tworzeniem się mostów cieplnych, a przez to ciepło z domu nie ucieka poprzez poddasze. Ocieplenie pianką poliuretanową zabezpiecza więc przed niekontrolowaną zewnętrzną i wewnętrzną infiltracją powietrza, co daje nam szczelny i energooszczędny budynek.

Trwałe i silne ocieplenie

Szczególnie ważne przy ociepleniu poddasza, są trwałe właściwości materiału izolującego.  W przypadku piany, nie traci ona swoich właściwości przewodnictwa ciepła. Jej współczynnik ciepła wynosi 0,038 W/mK w przypadku pianki miękkiej i nie traci swoich właściwości z upływem lat, jak na przykład w przypadku wełny mineralnej. Co ważne ocieplenie poddasza pianką, gwarantuje, że materiał ten nie obwisa i nie osiada, a do tego jeszcze wzmacnia konstrukcję dachu, co jest jedną z jej największych zalet.

Przyjazne rozwiązanie dla ludzi i środowiska

Wykorzystanie do ocieplenia poddaszy pianki gwarantuje nam także to, że ten materiał będzie odpowiedni dla otoczenia. Poliuretan jest substancją nietoksyczną i bezwonną oraz obojętną chemicznie dla środowiska. Dzięki temu piana PUR może być stosowana nawet w przemyśle spożywczym. Nie wywołuje także uczuleń u ludzi i zwierząt, ponieważ nie pyli, nie kurzy i nie utlenia się. Nie trzeba więc nawet stosować znacznych środków ochronnych przy zabezpieczaniu tą metodą poddasza, inaczej niż w przypadku wełny mineralnej.

Należy więc zastanowić się nad nowoczesną metodą ocieplenia poddasza pianką PUR. Gwarantuje ona dobrze ocieplone poddasze na długie lata, wzmocni naszą konstrukcję dachu, nie zabierze dużo przestrzeni, a przy tym zawsze będzie utrzymywała takie same zdolności termoizolacyjne.

Nie ma jeszcze żadnego komentarza

Jeszcze nie skomentowano!

Możesz być pierwszym, który zostawi komentarz.

<