Jakie mamy rodzaje taśm Scotch?

Jakie mamy rodzaje taśm Scotch?

Jakie mamy rodzaje taśm Scotch?

by 23 lutego 2016 0 comments

Sklejenie ze sobą uszkodzonych elementów nie jest proste. Czasami stajemy przed dość dużym dylematem i kompletnie nie wiemy jakiej taśmy do tego celu użyć. Na rynku do wyboru jest wiele rodzajów taśm i innych łączeń, ale łatwo się w tym wszystkim zgubić.

Jeżeli zależy nam na solidności połączenia i przy okazji na wysokiej estetyce, to taśmy scotch wydają się być najodpowiedniejszymi do tego celu. Do taśmy przydać się nam może odpowiedni dla niej, dedykowany dozownik, aby urwać dokładnie taką ilość jakiej potrzebujemy i nie postrzępić samej taśmy.

Rodzaje taśmy Scotch

Taśm Scotch jest kilka rodzajów. Jedne z nich są niemalże niezauważalne dla oka ludzkiego – doskonałe do sklejenia elementów, gdzie liczy się estetyka. Po tej odmianie będziemy również mogli bez problemu pisać z użyciem długopisu. Odmiana Magic doskonale nada się do sklejenia uszkodzonych dokumentów, a odmiana odklejalna zastąpi tzw. „gęsią skórkę”. Ta odmiana taśmy przy odrywaniu nie uszkodzi nawet papieru tak delikatnego jak gazeta.

Znajdziemy również specjalną odmianę ekologiczną, która została wykonana jedynie z naturalnych składników ze znacznie mniejszą ilością rozpuszczalnika.

Szczególną grupą taśm Scotch są taśmy elektroniczne: taśmy izolacyjne oraz taśmy samospajalne. Taśmy izolacyjne przeznaczone są głównie do pracy z wysokimi napięciami, a samospajalne wykorzystuje się na przykład do złączeń NN i SN.

Podstawowe zastosowanie

Zastosować taśmy tego typu możemy bardzo szeroko. Najczęściej jednak przydają się one wszędzie tam, gdzie doszło do uszkodzenia jakichkolwiek papierowych elementów. W ich przypadku sklejenie estetyczne jest możliwe dzięki linii Magic, a jeżeli będziemy chcieli również niebawem móc odkleić taśmę bez uszkadzania materiału konieczna będzie taśma scotch z funkcją odklejania.

Tym sposobem nie uszkodzimy klejonej powierzchni i pozostanie ona estetyczna również po odklejeniu taśmy. Zdecydowanie więc taśmy scotch powinny znaleźć się w praktycznie każdym biurze, gdzie jak wiemy często dojść może do uszkodzenia pewnych dokumentów.

Dzięki taśmie tego typu ich sklejenie ze sobą, również w sposób niewidoczny staje się możliwe. Cena taśm tego typu także nie jest wygórowana jak za jakość, którą scotch nam oferuje.

Podstawowe narzędzie w pracach elektrotechnicznych

Taśmy Scotch przeznaczone są również do bezpośredniej izolacji, tworzenia powłok ochronnych czy wiązek przewodów. Bardzo dobrze sprawdzają się także jako materiał identyfikacyjny lub barwnym znakowaniu. Wyróżnia się kilka rodzajów taśm w zależności od ich grubości i odporności na czynniki zewnętrzne.

Nie ma jeszcze żadnego komentarza

Jeszcze nie skomentowano!

Możesz być pierwszym, który zostawi komentarz.

<