Jakie wanny możemy obecnie zakupić w sklepach?

Jakie wanny możemy obecnie zakupić w sklepach?

Jakie wanny możemy obecnie zakupić w sklepach?

by 12 lutego 2014 0 comments

Łazienka to bardzo ważne pomieszczenie w każdym domu. Jeżeli zostanie dobrze urządzona, to będzie nie tylko miejscem, w którym można zadbać o swoją higienę, lecz także zapewni doskonałe warunki do relaksu. Z pewnością dla większości osób najlepszym sposobem na wypoczynek w łazience jest kąpiel w dobrej wannie. Z tego względu dobrze byłoby zastanowić się nad wyborem odpowiedniej wanny, zwracając uwagę na różne propozycje, jakie dostępne są teraz w sklepach.

Materiał, z którego wykonana jest wanna

Warto pamiętać o tym, że obecnie znaleźć można wanny wykonane z różnych materiałów. Żeliwne są bardzo solidne i często posiadają ozdobne elementy. Jednak zwykle dostępne są wyłącznie w kolorze białym i w kształcie prostokątny. Wadą jest także ich duża waga. Wanny stalowe dostępne są w różnych kolorach i kształtach, jednak są zimne, a wlana do nich woda także szybko się chłodzi. Różnorodność barw i kształtów dotyczy także wanien akrylowych. Zaletą jest także ich niska waga. Jednak takie wanny podatne na zarysowanie, dlatego zwykle konieczne staje się zastosowanie odpowiedniej ochrony. Dostępne są także wanny ze sztucznego marmuru. Ich jakość jest oceniana na wysoką, ze względu na trwałość i odporność na uszkodzenia. Są one także ciepłe i dźwiękochłonne. Jednak trzeba pamiętać o tym, że wanny takie mają wysoką wagę.

materialy-na-wanne

Kształt i wymiary wanny

Nie mniej ważny jest odpowiedni kształt wanny oraz jej wymiary. W przypadku małych łazienek często konieczna jest rezygnacja z wymarzonej wanny, ponieważ nie da się umieścić jej w takim pomieszczeniu. Najczęściej stosowane są wanny prostokątne, mające od 100 do 200 centymetrów długości. Popularne są także wanny narożne w kształcie pięciokąta bądź trójkąta. Doskonale prezentują się wanny okrągłe, jednak nie wszystkie łazienki pozwalają na ich wybór.

wanna

Planując zakup wanny dobrze byłoby rozważyć różne możliwe rozwiązania. Warto jest wybrać taką wannę, która zapewni wygodę i będzie dobrze prezentować się w danym pomieszczeniu, a jednocześnie jej cena nie będzie zbyt wysoka. Tutaj warto zastanowić się nad zakupem produktu w sklepie stacjonarnym lub też internetowym. Szczególnie polecamy wanny znanych producentów, do kupienia tutaj.

Nie ma jeszcze żadnego komentarza

Jeszcze nie skomentowano!

Możesz być pierwszym, który zostawi komentarz.

<