Klimatyzacja w biurach – z jakich rodzajów warto korzystać?

Klimatyzacja w biurach – z jakich rodzajów warto korzystać?

by 14 czerwca 2017 0 comments

 Niezależnie do tego, czy prowadzimy ogromne przedsiębiorstwo, czy firmę zatrudniającą kilka osób, to w naszym biurze są dwa czynniki, o które musimy szczególnie zadbać – ludzie i technologie. Chociaż zabrzmi to dość brutalnie, to odpowiednio dobrana klimatyzacja może maksymalizować pracę zarówno pracowników, jak i sprzętów elektronicznych. Tylko na jaki rodzaj się zdecydować?

Klimatyzacja precyzyjna

Dzisiejsze pomieszczenia technologiczne wymagają stabilnych środowisk. Standardowa klimatyzacja nie jest właściwa dla pomieszczeń technologicznych, a nieprawidłowa wentylacja serwerowni może prowadzić do wyłączenia systemu i awarii podzespołów. W przypadku tak wymagających pomieszczeń precyzyjna klimatyzacja jest najlepszym wyborem, ponieważ utrzymuje temperaturę i wilgotność w bardzo wąskim zakresie. Zapewnia to stabilność środowiskową wymaganą przez delikatny sprzęt elektroniczny, pozwalając firmie uniknąć kosztownych przestojów.

Dlaczego klimatyzacja precyzja jest tak istotna? Ponieważ właściwa wentylacja serwerowni zapewnia ochronę wszystkich ważnych operacji, a dodatkowo wpływa także na zdrowie pracowników. Sprzęt komputerowy wytwarza nietypowe, skoncentrowane obciążenie cieplne, a równocześnie jest bardzo wrażliwy na wszelkie zmiany w otoczeniu.

Klimatyzacja dla biur

Klimatyzacja pomieszczeń biurowych

Utrzymanie zmotywowanego zespołu jest niemożliwe, kiedy pracownikom dokuczają tak przyziemne problemy, jak zbyt wysoka lub niska temperatura panująca w biurze. Poza tym nic nie robi tak złego wrażenia na klientach, jak wejście do dusznego, nieprzyjemnie pachnącego pomieszczenia!

Istnieje wiele czynników, które należy wziąć pod uwagę podczas instalowania klimatyzatorów w biurze. Konieczne jest zaprojektowanie rozwiązania zapewniającego równomierny przepływ powietrza w każdym pomieszczeniu. Mniej doświadczeni instalatorzy często nie uwzględniają w pełni kształtu i układu biura, które ma być chłodzone, co powoduje, że niektóre obszary robocze otrzymują znacznie cięższy przepływ powietrza niż inne. Nierzadko zdarza się tak, że połowa pracowników cierpi z zimna, podczas gdy reszta rozpływa się z gorąca. Klimatyzacja pomieszczeń biurowych powinna więc być inwestycją, którą będzie umilać pracę zatrudnionym, a nie ją uprzykrzać.

Nie ma jeszcze żadnego komentarza

Jeszcze nie skomentowano!

Możesz być pierwszym, który zostawi komentarz.

<