Jaki monitoring do małego sklepu wybrać?

Jaki monitoring do małego sklepu wybrać?

Jaki monitoring do małego sklepu wybrać?

by 6 sierpnia 2021 0 comments

Systemy monitoringu stały się na tyle powszechne, że nikogo nie dziwi ich widok nawet w niewielkich sklepach. Jednak punkty o małej powierzchni i sporej ilości regałów czy towarów wymagają odpowiednio dopasowanego sprzętu, by monitoring był maksymalnie skuteczny. Jaki typ monitoringu sprawdzi się najlepiej, które kamery będą dawać optymalne pokrycie niewielkiej i często ciasnej przestrzeni? Przeczytaj wskazówki, by wybrać najlepiej dopasowany sprzęt.

Który typ monitoringu sprawdzi się w małym sklepie?

Sklepy czy lokale o niewielkiej powierzchni zwykle nie są wymagające pod kątem typu monitoringu. Jeżeli brak jest w lokalu istniejących instalacji mogących służyć do komunikacji, a chcesz ograniczyć ingerencję w ściany, sufity czy podłogi poprzez przewody, rozważ wybór monitoringu cyfrowego z komunikacją Wi-Fi. Pozwoli on uniknąć wiercenia w ścianach, konieczne będzie jedynie doprowadzenie źródła zasilania i stworzenie odpowiednio wydajnej sieci bezprzewodowej. W sytuacji gdy priorytetem jest niski koszt, warto postawić na prostsze rozwiązania, bazujące na kablach koncentrycznych, niedające jednak szerokich możliwości konfiguracji czy zaawansowanego zdalnego dostępu. Prosty monitoring sieciowy pozwoli na zapewnienie najszerszych możliwości bez względu na konkretne rozwiązania – komunikację przewodową czy WiFi. W każdym jednak wypadku warto postawić na monitoring z opcją zdalnego podglądu.

Monitoring w małym sklepie – jakie kamery będą najlepsze?

Bardzo istotnym aspektem monitoringu do małego sklepu jest dobór kamer. Powinny mieć one parametry zapewniające optymalny poziom bezpieczeństwa:

  • dopasowaną rozdzielczość do zakresu widzenia,
  • jak największe pole widzenia przy jednoczesnym dobrym oddaniu detali,
  • w zależności od miejsca montażu możliwość obrotu, sterowania czy w zaawansowanych modelach śledzenia ruchu,
  • pełną kompatybilność z rejestratorem lub możliwość niezależnego zapisu na nośnik pamięci oraz sieciowo, w chmurze czy na serwer,
  • możliwość dyskretnego montażu, zestaw do mocowania na wybranych powierzchniach.

Dla osób niemających doświadczenia w konfiguracji sprzętu, a chcących samodzielnie stworzyć system monitoringu chroniący mały sklep, kluczowy może być również poziom łatwości obsługi oraz gotowość zestawu do użycia. Dlatego dobrym wyborem są kompletne zestawy kamer z rejestratorem i niezbędnymi akcesoriami oraz oprogramowaniem.

Konfiguracja systemu monitoringu w niewielkiej przestrzeni handlowo-usługowej

Ważnym elementem mającym kluczowe znaczenie w działaniu monitoringu jest jego odpowiednia instalacja oraz poprawna konfiguracja. Kwestie te są ściśle związane z wybranym rodzajem sprzętu, jednak warto zwrócić uwagę, by system kamer obejmował wszystkie najważniejsze przestrzenie w sklepie, a obraz z nich przesyłany był zapisywany na dysku czy udostępniany w chmurze w odpowiedniej jakości. Bez względu na dobór monitoringu, zwiększa on poziom bezpieczeństwa w lokalu, a w razie kradzieży obraz zapisany przez kamery będzie dobrym dowodem w sprawie.

Nie ma jeszcze żadnego komentarza

Jeszcze nie skomentowano!

Możesz być pierwszym, który zostawi komentarz.

<