Montaż kinkietu – jak wygląda w praktyce i czego będziesz potrzebować?

Montaż kinkietu – jak wygląda w praktyce i czego będziesz potrzebować?

Montaż kinkietu – jak wygląda w praktyce i czego będziesz potrzebować?

by 14 lipca 2022 0 comments

Kinkiety doskonale sprawdzą się jako dodatkowe źródło światła w mieszkaniu i jak najbardziej warto jest rozważyć ich umieszczenie na ścianach. Montaż takich lamp nie jest specjalnie skomplikowany i bez większych problemów możesz go przeprowadzić samodzielnie. Poniżej dokładnie opisujemy jak możesz to zrobić.

Co najpierw?

Zanim rozpoczniesz czynności montażowe warto jest zabezpieczyć podłogę, ponieważ konieczne będzie wiercenie w ścianie. Dodatkowo przygotuj niezbędne narzędzia, które potem będą Ci potrzebne. Musisz mieć wiertarkę, młotek, metrówka, mała poziomica, ołówek, kołki rozporowe, i śrubokręt.

Montaż kinkietów

Określ położenie kinkietów za pomocą odmierzenia odległości od podłogi za pomocą metrówki. Potem należy przyłożyć nasadę lampy do ściany oraz dokładnie odrysować wszystkie otwory. Kiedy wszystko jest gotowe, to za pomocą wiertarki wiercimy otwory i wkładamy do nich kołki rozporowe. Następnie przykładamy lampę do odpowiednich miejsc i dokręcamy za pomocą śrubokręta.

Ważną czynnością jest także podłączenie wszystkich przewodów z instalacji z lampą. Miej na uwadze fakt, że czarny przewód powinien być połączony z oznaczeniem L, niebieski z N, z kolei żółtozielony ze środkowym otworem.

Na koniec pozostaje połączyć ze sobą pozostałe części lampy i gotowe. Jak wiec widać, nie ma tutaj żadnych szczególnych trudności i każdy jest w stanie wykonać takie prace przy użyciu podstawowych narzędzi.

Jeśli jednak nie czujesz się na siłach, to w sieci nie brakuje portali ogłoszeniowych, gdzie swoje oferty zamieszczają tzw. złote rączki. Taki fachowiec za niewielką opłatą zamontuje dla Ciebie kinkiety, dzięki temu nie będziesz się musiał niczym martwić. Warto jednak spróbować samodzielnie, bo nie jest to trudne.

Nie ma jeszcze żadnego komentarza

Jeszcze nie skomentowano!

Możesz być pierwszym, który zostawi komentarz.

<