Montaż systemów rynnowych

Montaż systemów rynnowych

Montaż systemów rynnowych

by 4 lutego 2014 0 comments

Systemy rynnowe zapobiegają bezpośredniemu spływaniu wody deszczowej z dachu na ziemię. Dzięki nim woda opadowa transportowana jest kanałami i bezpiecznie spływa u wylotu rynny. Zatem muszą one być zamontowane na odpowiedniej wysokości, w przeciwnym razie nie będą spełniały swojej funkcji.

Nie mogą także wystawac poza płaszczyznę będącą przedłużeniem dachu, gdyż ciężar padającego zimą śniegu jest zbyt duży, rynny po prostu nie wytrzymałaby tego i pękła. Nawet jeśli są one poprawnie zainstalowane to i tak występuje niebezpieczeństwo uszkodzenia z powodu nadmiernej ilości białego puchu. Dlatego montaż rynien warto powierzyć fachowcom.

W trakcie montażu, trzeba zwrócić uwagę z której strony najczęściej wieje wiatr w danym regionie (głównie w przypadku spadzistych dachów). Od nawietrznej strony pada zawsze więcej deszczu, należy o tym pamiętać.

Montaż rynien

Montaż jest niezwykle prosty, nawet do tego stopnia, że kompletny laik będzie zamontować rynny samodzielnie. Oczywiście podczas mocowania trzeba przestrzegać zasad i stosować się do zaleceń podanych w instrukcji montażu. Jednak kiedy ktoś ma dwie lewe ręce do takich spraw najlepiej zamówić fachowca. Samemu tylko przysporzymy więcej szkody niż pożytku.

montaz-rynny

Proste dachy należą dzisiaj do rzadkości, więc często jedynym rozwiązaniem jest specjalne zamówienie nietypowych kształtek w technologii cięcia oraz zgrzewania PCV bezpośrednio u producentów. W celu uniknięcia zapychania się rynien zalecane jest stosowanie specjalnych siatek, które chronią je przed liśćmi czy też różnymi śmieciami.

 

Powiązany wpis dla Instalacje dachowe

Podobny wpis z kategorii Instalacje dachowe

Nie ma jeszcze żadnego komentarza

Jeszcze nie skomentowano!

Możesz być pierwszym, który zostawi komentarz.

<