Systemy rynnowe zapobiegają bezpośredniemu spływaniu wody deszczowej z dachu na ziemię. Dzięki nim woda opadowa transportowana jest kanałami i bezpiecznie spływa u wylotu rynny. Zatem muszą one być zamontowane na odpowiedniej wysokości, w przeciwnym razie nie będą spełniały swojej funkcji.
Nie mogą także wystawac poza płaszczyznę będącą przedłużeniem dachu, gdyż ciężar padającego zimą śniegu jest zbyt duży, rynny po prostu nie wytrzymałaby tego i pękła. Nawet jeśli są one poprawnie zainstalowane to i tak występuje niebezpieczeństwo uszkodzenia z powodu nadmiernej ilości białego puchu. Dlatego montaż rynien warto powierzyć fachowcom.
W trakcie montażu, trzeba zwrócić uwagę z której strony najczęściej wieje wiatr w danym regionie (głównie w przypadku spadzistych dachów). Od nawietrznej strony pada zawsze więcej deszczu, należy o tym pamiętać.
Montaż rynien
Montaż jest niezwykle prosty, nawet do tego stopnia, że kompletny laik będzie zamontować rynny samodzielnie. Oczywiście podczas mocowania trzeba przestrzegać zasad i stosować się do zaleceń podanych w instrukcji montażu. Jednak kiedy ktoś ma dwie lewe ręce do takich spraw najlepiej zamówić fachowca. Samemu tylko przysporzymy więcej szkody niż pożytku.
Proste dachy należą dzisiaj do rzadkości, więc często jedynym rozwiązaniem jest specjalne zamówienie nietypowych kształtek w technologii cięcia oraz zgrzewania PCV bezpośrednio u producentów. W celu uniknięcia zapychania się rynien zalecane jest stosowanie specjalnych siatek, które chronią je przed liśćmi czy też różnymi śmieciami.
Nie ma jeszcze żadnego komentarza
Jeszcze nie skomentowano!
Możesz być pierwszym, który zostawi komentarz.