Ocieplanie budynku od A do Z

Ocieplanie budynku od A do Z

Ocieplanie budynku od A do Z

by 6 maja 2015 0 comments

Coraz częściej ociepla się nie tylko nowe budynki, ale także remontowane ściany już stojących. Taka izolacja ma zabezpieczyć nasze domy i mieszkania przed utrata ciepła, musi być więc wykona bardzo starannie i w odpowiedni sposób.

Zakupy

Przy zakupie produktów do ocieplania budynku, pomyślmy o wyborze wszystkich środków oferowanych przez jednego producenta. Stworzy to lepszy, kompatybilny ze sobą system ochrony murów. Może to być ten sam producent kleju, siatki izolującej i styropianu.

Rusztowania

Gdy mamy już materiał i narzędzia niezbędne do wykonania elewacji, ważne jest, aby pomyśleć o rusztowaniach, jeśli nasz budynek nie jest parterówką. Bez rusztowań osoby pracujące przy ociepleniu naszego budynku nie będą w stanie dostać się na wyższe piętra oraz dokładnie przytwierdzić na przykład styropian do ścian. Rusztowania możemy wynająć, więc nie jest to duży koszt. na rynku jest wiele firm, które oferują takie usługi łącznie z transportem i montażem, a to bardzo ważne, bo rusztowania muszą być bezpieczne.

Czystość

Aby zacząć prace, musimy przygotować odpowiednio podłoże. Należy pozbyć się zabrudzeń, wyrównać powierzchnię oraz zalepić dziury. Możemy też zrobić próbę nośności ściany i przykleić mały kawałek styropianu, zostawić go do wyschnięcia, następnie próbować oderwać.

Ocieplanie właściwe

Po takim przygotowaniu podłoża, możemy zacząć kleić płyty styropianowe. Klej nakładamy na płyty i staramy się, żeby nie wszedł w szpary miedzy płytami. W niektórych trudno dostępnych miejscach powstaną jednak luki i szpary, należy wypełnić je materiałem izolacyjnym nie klejem. Płyty możemy także wzmocnić kołkami. wazy jest również kierunek układania płyt – zaczynamy od dołu budynku, a każde kolejne piętro powinno mieć w innym miejscu styk płyt. Gwarantuje nam to stworzenie jednej tafli, która zabezpieczy nasz dom przed utratą ciepła.

To co zostało tylko powtórzenie tego na wszystkich ścianach i ocieplenie gotowe?

Nie ma jeszcze żadnego komentarza

Jeszcze nie skomentowano!

Możesz być pierwszym, który zostawi komentarz.

<