Ocieplenie poddasza krok po kroku

Ocieplenie poddasza krok po kroku

Ocieplenie poddasza krok po kroku

by 29 października 2014 0 comments

Sprawne technicznie poddasze jest podstawą każdego domu, mieszkania lub innych lokali. Każdy budynek, niezależnie od tego, do jakich celów jest wykorzystywany, musi mieć poddasze w dobrym stanie technicznym, ponieważ, gdy ten element zawiedzie, to niestety może on spowodować, że wszystkie inne elementy posypią się jak w słynnej układance nazywanej Domino. Przede wszystkim trzeba więc zadbać o ocieplenie poddasza, co niestety nie jest takie proste, jak mogłoby się wydawać. Od czego zacząć?

Krok po kroku

Przed przystąpieniem do ocieplenia poddasza należy zmierzyć rozstaw pomiędzy krokwiami, oczywiście tylko wtedy, gdy mamy zamiar ocieplać poddasze użytkowe. Następnie należy nabyć odpowiednią ilość materiału izolacyjnego. A jaki materiał wybrać? Otóż, dziś to właśnie ocieplenie poddasza pianką poliuretanową cieszy się chyba największą popularnością, zatem po zakupie wspomnianej pianki można przystąpić do jej nakładania metodą natryskową. Izolacja poddasza pianką ma szereg istotnych zalet, a jedną z nich jest fakt, że sposób ten jest bardzo prosty i skuteczny – czego zatem chcieć więcej? Po ułożeniu izolacji należy przystąpić do mocowania wieszaków pod płyty gipsowo kartonowe. Następnie czeka nas montaż profili metalowych, po to, aby w następnej kolejności położyć jeszcze jedną warstwę izolacji. Na zakończenie ocieplenia poddasza trzeba jeszcze położyć wspomniane płyty gipsowo kartonowe i ot – gotowe! W tym wszystkim najważniejszy jest jednak wybór odpowiedniej izolacji, która przy ocieplaniu poddasza spełnia bardzo ważną rolę.

Więcej na temat ocieplania pianą PUR znajdziesz w innym naszym artykule: https://www.instalacjebudowlane.net/piany-sztywne-piany-miekkie/

Nie ma jeszcze żadnego komentarza

Jeszcze nie skomentowano!

Możesz być pierwszym, który zostawi komentarz.

<