Ogrzewanie dachów i systemów rynnowych

Ogrzewanie dachów i systemów rynnowych

Ogrzewanie dachów i systemów rynnowych

by 16 stycznia 2014 0 comments

Nagromadzony na powierzchni dachów śnieg oraz lód może być ogromnym zagrożeniem nie tylko dla samej konstrukcji, ale również dla samej fasady budynku oraz elewacji. Jednak największym niebezpieczeństwem narażeni są przechodnie, którzy akurat znajdą się w miejscu spadku takiej śniegowo- lodowej masy. To poważnie zagraża zdrowiu a nawet życiu takich osób. Dlatego ważne jest zamontowanie systemów przeciwoblodzeniowych znadjujących zastosowanie na niemal wszystkich rodzajów dachów. W wyniku podgrzewania śnieg oraz lód topią się, zmniejszając znacząco swój ciężar. Aby ta spora ilość wody mogła zostać w odpowiedni sposób odprowadzona należy zadbać także o ogrzewaniu rur spustowych oraz rynien. W przeciwnym wypadku woda może zamarzać w środku zwiększając swoją objętość, co może spowodować pękanie rynien.

 

Jak wykonać taką instalację?

Do wykonania takiej instalacji możemy wykorzystać kable grzejne rezystancyjne o stałej mocy lub też kable samoregulujące o zmiennej mocy grzejnej w izolacjach, które są odporne na promieniowanie UV.

    –> W przypadku kabli rezystancyjnych CK do wyboru mamy  kable o mocy jednostkowej 18 i 25W/mb , zasilane w sposób jednostronny lub dwustronny.

    –> Jeśli chodzi o kable samoregulujące, to można zastasować kable o mocach 18W/mb lub 28W/mb w temperaturze 0 stopni powietrza atmosferycznego oraz te o większych mocach 36W/mb lub 45W/mb w przypadku wody z lodem.

Kable rezystancyjne powinny zostać ułożone dwukrotnie w rynnach jak i w rurach spustowych w celu zapewnienia odpowiedniej mocy grzewczej. Takie kable wymagają zastosowania akcesoriów, m.in.: klipsów do rynien oraz łańcuchów wraz z zawieszkami.

Nie ma jeszcze żadnego komentarza

Jeszcze nie skomentowano!

Możesz być pierwszym, który zostawi komentarz.

<