Oświetlenie łazienki – jak zabezpieczyć przewody?

Oświetlenie łazienki – jak zabezpieczyć przewody?

Oświetlenie łazienki – jak zabezpieczyć przewody?

by 7 września 2016 0 comments

Łazienka jest miejscem, gdzie panują bardzo zmienne warunki co jest wyzwaniem dla elektryka, który projektuje tam instalację elektryczną. Na co zwracać uwagę przy zabezpieczaniu przewód elektrycznych w łazience i jak uchronić się przed ewentualnymi przepięciami? O tym wszystkim piszemy w tym artykule, bowiem może Ci się to przydać szczególnie wtedy, kiedy będziesz remontował swoją łazienkę.

Nowoczesne rozwiązania

Obecnie wiele osób decyduje się na coraz bardziej wymyślne oświetlenie łazienki, gdyż jedna lampa, czy dodatkowe kinkiety na ścianach wydają się być im zbyt mocno banalne. Niemniej jednak, im bardziej wymyślna instalacja, tym więcej pracy i lepszego zabezpieczenia będzie wymagała. Z tego powodu coraz częściej można spotkać się z zainstalowaniem kilku świateł punktowych, np. w postaci lampek ledowych, czy małych żarówek halogenowych. Dzięki temu łazienka jest nie tylko lepiej doświetlona, ale także wygląda to znacznie bardziej stylowo.

Gniazda i łączniki

Warto je rozplanować w taki sposób, aby nie trzeba było zbyt daleko ciągnąć kabli. Czyli jeszcze przed zakupem np. pralki powinieneś wiedzieć, gdzie ona będzie stała. Dzięki temu dokładnie rozplanujesz sobie wszystkie gniazdka i sprawisz sobie mniej kłopotu w późniejszym użytkowaniu łazienki.

Gdzie umieszczać przewody?

Najczęściej jest to o tyle proste, gdyż jeśli mamy sufit podwieszany, to wszystko możemy umieścić właśnie w jego konstrukcji. To znacznie upraszcza całą sprawę, gdyż nie trzeba się wtedy martwić o maskowanie przewodów. Warto jednak wybrać takie rozwiązania, które są odporne na wilgoć. Z pewnością zgodzisz się, że woda i prąd to nie jest dobre połączenie i lepiej jest zadbać o swoje bezpieczeństwo. Tym bardziej, że w przypadku kiepskiego zabezpieczenia przewodów ryzyko pożaru jest bardzo duże.

Powiązany wpis dla Instalacje oświetleniowe

Podobny wpis z kategorii Instalacje oświetleniowe

Nie ma jeszcze żadnego komentarza

Jeszcze nie skomentowano!

Możesz być pierwszym, który zostawi komentarz.

<