Oznakowanie poziome magazynu

Oznakowanie poziome magazynu

Oznakowanie poziome magazynu

by 1 lutego 2016 0 comments

W zależności od tego jaki magazyn posiadamy jego przygotowanie do przechowywania towarów i pracy będzie się nieco różniło. Nie może w nim jednak zabraknąć elementów takich jak linie na podłożu. Oznakowanie poziome magazynu stanowi istotny element wpływający w sposób zauważalny na poziom bezpieczeństwa i komfort pracy naszych pracowników.

W zależności od tego czym się zajmujemy będziemy potrzebowali różnych znaków poziomych, ale często to po prostu linie wyznaczające pewne strefy pracy. Dzięki temu znacznie wygodniej się pracuje, a poszczególne działy na dużych magazynach nie wchodzą sobie w drogę. Prozaiczne na pozór linie magazynowe stanowią istotny element wyposażenia wpływający na komfort pracy w hali.

Oznakowanie magazynu – czy drogie?

Oznakowanie poziome magazynu nie jest zbyt drogie. Wszystko zależy od rodzaju wybranych farb i powierzchni magazynowej do pomalowania. Oczywiste jest, że w przypadku hal magazynowych przechowujących żywność zastosowanie będą miały inne, znacznie bezpieczniejsze farby, aniżeli w halach typowo przemysłowych.

Cena w pełni wykonanego oznakowania magazynu jeżeli chodzi o znaki poziome z reguły przekracza 20 zł za metr kwadratowy powierzchni. Znacznie taniej oczywiście uda się nam odmalować już istniejące znaki poziome takie jak linie i piktogramy. W tym wypadku czasami cena jest znacznie niższa i wynosi nieco ponad 10 zł za metr kwadratowy. Warto co pewien czas odnawiać oznakowanie poziome w magazynie, bowiem dzięki temu nie poniesiemy znacznie większych kosztów jego malowania od zera.

Linie poziome w służbie bezpieczeństwa 

Bez wątpienia oznakowanie poziome magazynu służy przede wszystkim zwiększeniu poziomu bezpieczeństwa w naszej hali magazynowej czy też produkcyjnej. Dobrze wykonane linie sprawiają, że pracownicy nie wchodzą sobie w drogę, a w przypadku używania maszyn takich jak wózki widłowe, podnośniki czy podręczne wózki wyznaczenie odpowiednich tras ich przejazdu sprawia, że na hali nie dojdzie do żadnych niebezpiecznych sytuacji w trakcie przenoszenia często drogich elementów, które przechowujemy.


Polecane artykuły dotyczące hal i magazynów:
http://www.budownictwo.org/artykuly,74338,1,Hala_stalowa_z_biurem__zobacz_najbardziej_designerskie_propozycje
http://www.narzedziownia.org/artykuly,74339,1,Hala_stalowa__pozwolenie_wybor_wykonawcy_i_odbior__sprawdz_jakie_sa_procedury

Nie ma jeszcze żadnego komentarza

Jeszcze nie skomentowano!

Możesz być pierwszym, który zostawi komentarz.

<