Pomporozdrabniacz: kiedy z niego korzystać?

Pomporozdrabniacz: kiedy z niego korzystać?

Pomporozdrabniacz: kiedy z niego korzystać?

by 23 lipca 2018 0 comments

Pomporozdrabniacz to proste urządzenie pozwalające wykonać montaż instalacji w pomieszczeniu pozbawionym dostępu do pionu kanalizacyjnego. Dzięki niemu uzyskasz dostęp do pełnoprawnej łazienki bez konieczności stosowania standardowego przyłącza sanitarnego. W jakich sytuacjach sprawdzi się tego typu urządzenie?

Pomporozdrabniacz – co to jest?

Na pomporozdrabniacz składa się pompa wraz z nożem, który rozdrabnia ścieki fekalne i inne odpady organiczne na mniejsze kawałki, a następnie tłoczy je w pionie lub w poziomie – zależnie od charakterystyki instalacji. Urządzenie zasilane jest na prąd o standardowym napięciu 230 V, dzięki czemu „napędzać” je może zwykłe gniazdko elektryczne.

Gdzie zamontować pomporozdrabniacz?

Pomporozdrabniacz montowany jest bezpośrednio za toaletą, ale nowoczesne urządzenia tego typu pozwalają na podłączenie do nich innych sanitariatów: umywalek, bidetów, a nawet prysznica. Na rynku dostępne są modele zarówno wolnostojące, jak również przeznaczone do zabudowy. Warto zdecydować się na urządzenie wyposażone we własny stelaż. Bez problemu będzie je można umieścić na ścianie, a dodatkowo zminimalizowane zostanie ryzyko uszkodzenia mechanicznego (na przykład poprzez kopnięcie).

Instalacja samodzielna czy z pomocą fachowca?

Instalacja pomporozdrabniacza nie jest trudna, ale warto skorzystać z pomocy fachowca. Doświadczony hydraulik zamontuje urządzenie w ciągu maksymalnie kilku godzin. Ze względu na prostotę instalacji można ją również wykonać samemu. Najtańsze pomporozdrabniacze to koszt około 1000 zł, ale niezłym pomysłem będzie wyposażenie się w urządzenie bardziej zaawansowane technicznie, które cechować będzie nie tylko wyższa bezawaryjność, ale również lepsza kultura pracy.

Moc silnika określa wydajność

Najważniejszym aspektem określającym użyteczność pomporozdrabniacza jest moc silnika. Najwydajniejsze urządzenia tego typu są w stanie pracować z mocą nawet 600 W, ale w standardowym środowisku zupełnie wystarczająca jest moc nieprzekraczająca 350 W. Niższa moc to również większe oszczędności w zużyciu prądu potrzebnego urządzeniu do działania. Podczas doboru aparatu istotne będą również parametry tłoczenia. Ostatnią rzeczą, o której należy pamiętać, jest gwarancja udzielana – najlepiej – przez sprzedawcę, wraz z dostępem do zaplecza serwisowego.

Powiązany wpis dla Instalacje kanalizacyjne

Podobny wpis z kategorii Instalacje kanalizacyjne

Nie ma jeszcze żadnego komentarza

Jeszcze nie skomentowano!

Możesz być pierwszym, który zostawi komentarz.

<