Remont łazienki. Jak dobrać idealną umywalkę i baterię?

Remont łazienki. Jak dobrać idealną umywalkę i baterię?

Remont łazienki. Jak dobrać idealną umywalkę i baterię?

by 20 stycznia 2015 0 comments

Przy remoncie łazienki każdy staje przed wyborem umywalki i baterii. Są one bardzo często używane, dlatego warto zwrócić uwagę przy ich wyborze na niektóre szczegóły.

Wybór umywalki

Wielkość umywalki ma znaczenie, nie chcemy przecież pryskać dookoła wodą ani mieć problemów z dokładnym wymyciem rąk. Warto więc przewidzieć, że na umywalkę powinniśmy przeznaczyć w łazience około 70 centymetrów. Pozwoli to nam na komfortowe umycie zębów czy ogolenie się. Klasyczna umywalka to więc 60-70 centymetrów. Gdy jest ona wpuszczana w blat lub podwieszana wystarczy 40-50 centymetrów, bo jej funkcje przejmuje blat. Należy trzymać się zasady, im szersza umywalka, tym płytsza, a im węższa, tym głębsza.

Z szafką czy widocznym syfonem?

Gdy wybieramy umywalkę, należy przemyśleć, czy będzie ona nadblatowa, wtedy będziemy mieć więcej miejsca na szafkę pod spodem, czy podblatowa. W przypadku umywalki podblatowej, jest znacznie mniej miejsca na szafkę, ale z racji tego, że wszelkie zakamarki między umywalka a półkami są w szafce, łatwiej utrzymać porządek. Jeśli zainwestowaliśmy w dekoracyjny syfon, warto go pokazać i dobrać do niego dekoracyjną umywalkę, nie wstawiając pod spód szafki. Gdy jednak nasza łazienka jest niewielkich rozmiarów należy zadbać o to, aby syfon w szafce zajmował jak najmniej miejsca.

Wybór baterii

Należy zdecydować, czy bateria będzie sztorcowa czy naścienna i od tego powinno zależeć na jaką umywalkę się zdecydujemy. Znajdziemy w sklepach, standardowe baterie z dwoma kurkami, ale także jednootworowe lub wypuszczające wodę kaskadą (więcej na temat doboru i montażu baterii znajdziesz w artykule: JAK WYMIENIĆ BATERIĘ?)Przykładem tej ostatniej jest bateria loft tres. Oprócz nowoczesnego wyglądu, woda leje się z tej baterii kaskadą, nie chlapie jednak i nie ma możliwości, aby woda przedostała się poza umywalkę. Jest to bardzo ważne, aby bateria była dostosowana wielkością do umywalki, a wysokość i długość baterii pozwalała na swobodne umycie rąk. Myślę, że wymagający klienci docenią także estetykę i prostotę formy baterii loft tres. Przy czym jest ona funkcjonalna, a dźwignia działa z zadziwiającą lekkością.

Nie zapomnijmy więc, że odpowiednia armatura łazienkowa jak bateria i umywalka powinny być estetyczne, dostosowane do stylu pomieszczenia ale i bardzo funkcjonalne.

Nie ma jeszcze żadnego komentarza

Jeszcze nie skomentowano!

Możesz być pierwszym, który zostawi komentarz.

<