Rodzaje i montaż wkładów kominkowych
by Instalacje budowlane 30 stycznia 2014 0 commentsWiele osób marzy o tym, żeby posiadać w swoim domu kominek. Wypoczynek przed nim to najlepszy sposób na relaks podczas chłodniejszych dni. Ci, którym pozwalają na to warunki mieszkaniowe i finansowe, decydują się budowę kominka. W takiej sytuacji warto jest zadbać o to, żeby powstający kominek był nie tylko piękny, ale i solidny. Pozwoli to bowiem cieszyć się nim przez jak najdłuższy czas.
Nie ulega wątpliwości, że bardzo ważnym elementem każdego kominka jest wkład kominkowy. Obecnie dostępne są różne rodzaje takich wkładów. Dobrze byłoby zatem zastanowić się, który z nich najlepiej wybrać.
Wkłady tradycyjne
Określenie „tradycyjne wkłady kominkowe” jest bardzo obszerne. Są to wkłady o różnych wymiarach, kształtach, mocach oraz metodach wykonania. W tej grupie wyróżnić można kilka różnych rodzajów wkładów kominkowych, jednak jest to dość skomplikowany podział.
Wkłady- kasety kominkowe
Alternatywą dla tradycyjnych wkładów kominkowych są kasety kominkowe. W tym przypadku największą zaletą jest to, że kasety takie można umieścić w istniejących już kominkach, bez konieczności dokonywania większych przeróbek. Jest to zatem bardzo dobra propozycja dla wszystkich, którzy nie są zbyt zadowoleni ze swojego dotychczasowego wkładu kominkowego, jednak nie chcą decydować się na przebudowę kominka.
Wkłady kominkowe z płaszczem wodnym
Kolejna grupa wkładów, na które warto jest zwrócić uwagę to wkłady kominkowe z płaszczem wodnym. Cieszą się one coraz większą popularnością, pomimo tego, że ich cena jest wyższa niż w przypadku innych wkładów. Poza tym, nie zawsze możliwe jest zastosowanie takiego właśnie wkładu. Wkłady te wyposażone są w instalację obiegu wody.
Wady i zalety
Każdy z wkładów kominkowych ma zarówno swoje wady, jak i zalety. Warto byłoby dokładniej się z nimi zapoznać, zanim podejmie się ostateczną decyzję. Pozwoli to bowiem wybrać taki wkład kominkowy, który będzie najlepiej sprawdzał się w przypadku konkretnego kominka. Oczywiście, trzeba także zwrócić uwagę na ceny poszczególnych wkładów.
Nie ma jeszcze żadnego komentarza
Jeszcze nie skomentowano!
Możesz być pierwszym, który zostawi komentarz.