Suburbanizacja Wrocławia – gdzie powstają nowe inwestycje mieszkaniowe?

Suburbanizacja Wrocławia – gdzie powstają nowe inwestycje mieszkaniowe?

Suburbanizacja Wrocławia – gdzie powstają nowe inwestycje mieszkaniowe?

by 14 stycznia 2019 0 comments

Rynek pierwotny mieszkań doskonale rozwija się na suburbiach, czyli przedmieściach większych miast, do których coraz częściej decydują się przeprowadzać ludzie pracujący w centrach dużych ośrodków miejskich. Jak wpływa to na rynek pierwotny mieszkań? Czym swoich nabywców przyciągają nowe inwestycje mieszkaniowe?

Nowe inwestycje mieszkaniowe we Wrocławiu – gdzie powstają?

Wrocław jest jednym z sześciu polskich miast powyżej stu tysięcy mieszkańców, które odnotowują przyrost liczby mieszkańców. Większość z nich osiedla się właśnie na przedmieściach, które coraz częściej, nieco ironicznie, nazywane są sypialniami Wrocławia. Dlaczego ludzie coraz chętniej kupują nowe mieszkania we Wrocławiu na jego obrzeżach?

Nowe mieszkania we Wrocławiu z dala od miejskiego zgiełku

Deweloperzy planują nowe inwestycje poza ścisłym centrum miasta ze względu na niższe ceny gruntów. Lokalizacje te cieszą się również powodzeniem wśród potencjalnych nabywców. Związanie kariery zawodowej z centrum miasta nie musi oznaczać koncentracji całego życia w wielkomiejskim krajobrazie. Po pracy znaczna część osób pragnie wyciszenia. Właśnie dlatego we Wrocławiu budowane są takie inwestycje jak powstające na Psim Polu Osiedle Słowik, którego mieszkańcy będą mogli cieszyć się nowoczesnymi rozwiązaniami mieszkaniowymi.

Jakie mieszkania znajdziesz na osiedlu Słowik?

Rodzinne Osiedle Słowik będzie składało się z 3 kameralnych budynków, w których znajdą się 93 mieszkania. Powstające na Psim Polu mieszkania przeznaczone są dla bardzo zróżnicowanych grup nabywców. Swój kawałek podłogi znajdą tam zarówno single, małżeństwa z jednym dzieckiem czy większe rodziny. Na Osiedlu Słowik powstaną:

  • mieszkania 2-pokojowe,
  • mieszkania 3-pokojowe – również z tarasem,
  • mieszkania 4-pokojowe – także z tarasem i balkonem,
  • mieszkania 5-pokojowe – również z dużym tarasem.

Metraż lokali mieszkalnych wynosi od niespełna 44 metrów kwadratowych do ponad 101 metrów kwadratowych. W ofercie znajdują się mieszkania z osobnymi łazienką oraz ubikacją, a także z aneksami kuchennymi.

Nowe mieszkania we Wrocławiu i infrastruktura wokół nich

Nowoczesne rozwiązania architektoniczne zastosowano w bardzo wygodniej i przestronnej przestrzeni w sąsiedztwie przyrody. Wszystko to gwarantuje pełnią harmonię życia. Na zmotoryzowanych mieszkańców czekają 120 miejsc parkingowych oraz garaż podziemny. Każde z mieszkań posiada również wydzieloną komórkę przeznaczoną do przechowywania najrozmaitszych przedmiotów.

Infrastruktura Osiedla Słowik przystosowana jest do potrzeb osób z niepełnosprawnościami – windy pomogą im w wygodnym i bezproblemowym dostaniu się do mieszkania.

Psie Pole – lokalizacja przyjazna rodzinom z dziećmi

Spokój i względną ciszę zapewnia Psiemu Polu bezpieczna odległość od głośnego i zakorkowanego centrum Wrocławia. Przez dzielnicę przepływa rzeka Widawa, która jest idealnym miejscem na spacery, jazdę na rowerze czy wspólną, rodzinną aktywność sportową. Jednocześnie komunikacja z miastem jest na tyle dobra, że każdy może swobodnie korzystać z licznych atrakcji turystycznych, sportowych czy kulturowych, które oferuje stolica Dolnego Śląska. Okolice osiedla Słowik pozwalają na życie w komforcie – nie brakuje w nich takich placówek jak:

  • sklepy,
  • przedszkola i szkoły,
  • przychodnie medyczne,
  • sklepy,
  • punkty gastronomiczne.

Rodzice będą mogli bezpiecznie i aktywnie zająć czas swoich dzieci również na przeznaczonym specjalnie dla nich placu zabaw.

Nie ma jeszcze żadnego komentarza

Jeszcze nie skomentowano!

Możesz być pierwszym, który zostawi komentarz.

<