W którym miejscu najlepiej umieścić rozdzielnicę elektryczną?

W którym miejscu najlepiej umieścić rozdzielnicę elektryczną?

W którym miejscu najlepiej umieścić rozdzielnicę elektryczną?

by 20 czerwca 2017 0 comments

Rozdzielnica elektryczna to element instalacji elektrycznej, który zawiera urządzenia oraz podzespoły, wykorzystywane do łączenia, rozdzielania oraz przerywania obwodów elektrycznych. Jest to zatem bardzo ważna część sieci elektrycznej. Z tego względu powinno się dobrze zastanowić nad tym, w jakim miejscu najlepiej jest umieścić taką rozdzielnicę.

Sprawdź czy przydatne będą Ci takie artykuły jak taśma izolująca, taśma antypoślizgowa 3m, rękawice, złączki i inne elementy, których schowanie w pobliżu skrzynki umożliwi łatwy dostęp do skrzynki.

Odpowiednie warunki

Bardzo ważne jest to, żeby rozdzielnica elektryczna została umieszczona w miejscu, do którego będzie się miało zapewniony łatwy dostęp. Może się zdarzyć, iż konieczne będzie dojście do niej wtedy, kiedy wyłączy się światło. Lepiej zatem, aby na drodze nie stały żadne przedmioty, które mogą stwarzać zagrożenie. Jeszcze istotniejsze jest, aby pomieszczenie, w którym zostanie umieszczona rozdzielnica, było suche. Nie trzeba wyjaśniać tego, jaki wpływ na takie urządzenia ma wilgoć. Jeżeli miejsce, które się wybrało, jest suche, a zarazem łatwo dostępne, to nie ma żadnych przeciwwskazań, żeby właśnie tam umieścić swoja rozdzielnicę elektryczną.

Nie ma jeszcze żadnego komentarza

Jeszcze nie skomentowano!

Możesz być pierwszym, który zostawi komentarz.

<