Wentylacja okienna – montaż nawiewników szybowych i naramowych

Wentylacja okienna – montaż nawiewników szybowych i naramowych

Wentylacja okienna – montaż nawiewników szybowych i naramowych

by 20 stycznia 2014 0 comments

Nowoczesne okna jednoramowe są niezwykle uszczelnione. Z tego też powodu zachodzi potrzeba zastosowania wentylacji okiennej. Taka wentylacja zapewnia odpowiednią wymianę powietrza, gdzie nie występuje ona samoczynnie oraz usuwa nadmierną ilość pary wodnej w powietrzu przez co niweluje prawdopodobieństwo wystąpienia grzyba na ścianach. Można wyróżnić dwa rodzaje wentylacji okiennej – naramienną oraz szybową.

Wentylacja naramienna, jak sama nazwa wskazuje, na ramie okiennej. Jego zadaniem jest zasłonięcie otworów doprowadzających do pomieszczenia świeżego powietrza. Składa się z dwóch części. Wewnętrzna, zwana regulatorem, umożliwia nam regulację ilości wpływającego do środka powietrza. Można to zrobić zamykając lub otwierając regulator. Natomiast zewnętrzna część montowana jest po zewnętrznej stronie okna. Czerpnia, bo tak nazywa się ten element, chroni pomieszczenie przed dostaniem się deszczu oraz przed insektami, dzięki zamontowanej specjalnej siatce.

Kiedy z jakiejś przyczyny nie będzie możliwe zamontowanie wentylacji naramiennej z pomocą przychodzi nam wentylacja wszybowa. Jej montaż nie narusza ramy okiennej, gdyż mocuje się ją pomiędzy szybą a ramą, co pozwala na zredukowanie wysokości. Schemat działania jest taki sam jak w poprzednim przypadku – powietrze dostarczane jest zewnętrznym elementem, który chroni przed różnego rodzajem insektami oraz wodą opadową. Regulatory przepływu znajdują się po bokach urządzenia, na jego zakończeniach. Największą zaletą wentylacji wszybowej jest dostarczenie odpowiedniej ilości powietrza przy niewielkiej ilości okien.

 

Nie ma jeszcze żadnego komentarza

Jeszcze nie skomentowano!

Możesz być pierwszym, który zostawi komentarz.

<