Wodne ogrzewanie podłogowe

Wodne ogrzewanie podłogowe

Wodne ogrzewanie podłogowe

by 9 stycznia 2014 1 comment

Nie ulega wątpliwości, że każdy budynek powinien zostać wyposażony w dobry system grzewczy, który pozwoli zachować odpowiednią temperaturę we wszystkich pomieszczeniach. Obecnie coraz większą popularnością cieszy się wodne ogrzewanie podłogowe.

Warto zwrócić uwagę na to, że taka forma ogrzewania stosowana była już w starożytności, w postaci hypocaustum. Oczywiście, współczesne wodne ogrzewanie podłogowe znacznie różni się od tego podłogowego.

Zalety i wady

Nie trudno domyślić się, że takie ogrzewanie ma zarówno swoje zalety, jak i wady. Wśród tych pierwszych wymienić należy przede wszystkim równomierne rozkładanie się temperatury w pomieszczeniu. Nie występuje kumulowanie ciepła tuż pod sufitem.

Największe wady to konieczność zastosowania w podłodze odpowiednich materiałów, które są odporne na wysoką temperaturę oraz ograniczona siła ciepła, z powodu kontaktu z podłogą użytkowników danego budynku. Pomimo pewnych wad, wodne ogrzewanie podłogowe uznaje się obecnie za bardzo dobre rozwiązanie.

1 Comment so far

  1. Mariusz_30
    #1 Mariusz_30 14 stycznia, 2014, 09:41

    To chyba jedna z najlepszych inwestycji domowych, fakt, do tanich nie należy, ale po czasie koszta się zwracają. Warto trochę się pofatygować i odłożyć, no i przede wszystkim całą robotę powinien wykonać fachowiec, bo to nie prosta sprawa. Pozdrawiam!

    Odpowiedz

<