Budowa domu – wynajmujemy rusztowania

Budowa domu – wynajmujemy rusztowania

Budowa domu – wynajmujemy rusztowania

by 2 kwietnia 2015 0 comments

Budujemy dom, warto więc pomyśleć o wynajęciu rusztowania. Do czego będzie nam potrzebne rusztowanie i co oferują firmy świadczące takie usługi? O czym koniecznie musimy pamiętać stawiając rusztowanie? W artykule można znaleźć odpowiedzi na wszystkie postawione pytania.

Po co nam będą rusztowania?

Rusztowania przydadzą nam się, gdy będziemy ocieplać nasz budynek. Niezbędne będą również, gdy będziemy kłaść elewację budynku.

Kupić, wynająć?

Rusztowania będą niezbędne, żeby pracować na całej powierzchni domu, jednak nie są nam potrzebne przez cały okres budowy domu. Nie warto więc nie wydawać pieniędzy na zakup rusztowania, które nie przyda nam się później, pomyślmy więc o wynajęciu rusztowań, na okres czasu, na który będą nam niezbędne.

Wynajęcie rusztowania – pełna usługa

Dzisiaj wynajęcie rusztowania to już pełna usługa. Firma przysyła specjalistę, który wymierzy nam obiekt i powie, ile metrów rusztowania będzie nam niezbędnych przy danym budynku. Oprócz tego firma zapewni nam transport takiego rusztowania w dwie strony, jego montaż, a następnie demontaż. Pamiętajmy, że tylko prawidłowe rozstawienie rusztowania gwarantuje nam bezpieczeństwo pracy.

Samo wynajęcie

Jeśli chcemy skorzystać z tańszej opcji, możemy tylko wynająć rusztowania, a samemu zająć się transportem i montażem. Pamiętajmy jednak, że rusztowania są potrzebne do pracy na wysokości, trzeba więc złożyć je bardzo rzetelnie. Oprócz tego należy odpowiednio przygotować grunt pod rusztowania, aby był on stabilny i utrzymał rusztowania i ludzi na nich się znajdujących.

Nie zapominajmy również, że praca na rusztowaniach, to praca na wysokości. Nie korzystajmy z nich w niesprzyjających warunkach atmosferycznych, nie chcemy przecież sami doznać wypadku lub narazić na upadek z wysokości pracowników chodzących po rusztowaniach.

Artykuł napisany we współpracy z firmą Eurodom – rusztowania dolnośląskie

banner-eurodom

Nie ma jeszcze żadnego komentarza

Jeszcze nie skomentowano!

Możesz być pierwszym, który zostawi komentarz.

<