Kiedy potrzebna są gogle ochronne, a kiedy cała osłona?

Kiedy potrzebna są gogle ochronne, a kiedy cała osłona?

Kiedy potrzebna są gogle ochronne, a kiedy cała osłona?

by 22 marca 2016 0 comments

Na rynku są dostępne różne rodzaje ochrony twarzy i oczu, które przydają się podczas wykonywania różnych prac mechanicznych. W zależności od przypadków można używać gogli ochronnych lub pełnej osłony twarzy. Jednakże czy jedno i drugie sprawdzi się w każdym przypadku?

W zależności od wykonywanej pracy

Oczywiście to będzie miało kluczowe znaczenie, czy założymy okulary Uvex, albo pełną ochronę twarzy w postaci maski. Gogle bardzo dobrze sprawdzają się szczególnie podczas szlifowania, czy też w miejscach, gdzie na oczy może nam lecieć np. trociny podczas podcinania pilarką w trudno dostępnych zakamarkach, choćby podczas wykonywania prac dekarskich. Zdecydowanie ułatwia to pracę, ponieważ stale możemy się cieszyć dobra widocznością.

Maski natomiast sprawdzą się wszędzie tam, gdzie zależy nam na pełnej ochronie twarzy. Często stosuje się je podczas koszenia kosiarkami spalinowymi. Istnieje bowiem ryzyko, że nóż kosiarki zahaczy o kamień, który poleci prosto w twarz. Jeśli będziemy mieć maskę, to ona przejmie siłę uderzenia, a w innym wypadku niestety może dojść do ciężkich obrażeń. Oczywiście jest to przykład tylko jednego z zastosowań, bowiem mocna maska przydaje się również pracach budowlanych i wszędzie tam, gdzie istnieje ryzyko uszkodzenia twarzy odłamkami metalowymi, betonowymi itp.

Kompletne rozwiązania

Takie maski i gogle można najłatwiej znaleźć w sklepach, gdzie sprzedawane są artykuły BHP. Bez problemów można zakupić gogle i maskę w komplecie, dzięki czemu zawsze będziesz miał pod ręką odpowiednią ochronę. Warto podkreślić, że nie są to szczególnie drogie rozwiązania i każdy z pewnością będzie mógł sobie pozwolić na

Warto się zabezpieczać, ponieważ każdego roku dochodzi do wielu wypadkach przy pracach, które z pozoru wydają się być prostymi czynnościami, które nie zagrażają naszemu życiu. Nie warto jest lekceważyć swojego bezpieczeństwa, tym bardziej, że niektóre wypadki mogą pozostawić zmiany na całe życie.

Nie ma jeszcze żadnego komentarza

Jeszcze nie skomentowano!

Możesz być pierwszym, który zostawi komentarz.

<