Dlaczego światło biurowe powinno mieć dobrą jakość?

Dlaczego światło biurowe powinno mieć dobrą jakość?

Dlaczego światło biurowe powinno mieć dobrą jakość?

by 17 stycznia 2014 0 comments

Dobra atmosfera w pracy to nie tylko zasługa zgranego zespołu zarządzanego przez dobrego szefa. Według przepisów każde stanowisko pracy musi być w odpowiedni sposób oświetlone, a jeśli jest to praca biurowa przy udziale komputera, to jego minimalne natężenie musi wynosić 500 luksów.

Oświetlenie biurowe ma zagwarantować nam jak najbardziej komfortową i efektywną pracę, więc światło nie może w żaden sposób utrudniać korzystania ze sprzętu elektronicznego. Do takich celów, czyli oświetleń biurowych stanowisk najlepiej sprawdzają się lampki usytuowane na biurku, oświetlenie sufitowe oraz lampy downlight.

Lampy podłogowe oraz ścienne nie nadają się do takich celów, gdyż po dłuższej pracy będzie można odczuć silny dyskomfort, znużenie oraz zmęczenie. Te rodzaje lamp pełnią raczej funkcje dekoracyjne, jednak nie o to chodzi w biurach pracowników. Energooszczędność to tez bardzo ważny aspekt, którym powinno cechować się odpowiednie oświetlenie biurowe. To mocno ogranicza koszty prowadzenia takiego biura, a zarazem bardzo korzystnie wpływa na środowisko przyrodnicze.

Jako oprawy biurowe najlepiej sprawdzają się świetlówki liniowe, które wytwarzają światło o współczynniku oddawania barw Ra wynoszącym minimum 80. W takim świetle otoczenie wydaje się niezwykle żywe, niemal tak samo jakby było oświetlone naturalnym światłem , a to bardzo przekłada się na nasz dobry nastrój oraz komfort pracy. Takie świetlówki występują w dwóch wersjach, emitujących światło zimne lub tez ciepłe, a jego dobór zależy głównie od pomieszczenia i naszych ogólnych preferencji.

swiatlo-w-biurze

 

Nie ma jeszcze żadnego komentarza

Jeszcze nie skomentowano!

Możesz być pierwszym, który zostawi komentarz.

<