Rola oświetlenia w sklepach i supermarketach

Rola oświetlenia w sklepach i supermarketach

Rola oświetlenia w sklepach i supermarketach

by 13 stycznia 2014 0 comments

Będąc w jakimkolwiek sklepie cały czas jesteśmy poddawani działaniom mechanizmów mających skłonienie nas do zakupu rzeczy, których w tej chwili nie potrzebujemy. Jednym z nich jest odpowiednie oświetlenie ma bardzo duży wpływ na to, jak postrzegamy eksponowane przez sprzedawców towary. Światło jest silne, dzięki czemu produkty wydają nam się dużo lepsze niż są w rzeczywistości. Jednym z ważniejszych parametrów oprócz natężenia jest wskaźnik oddawania barw (Ra), czyli krótko mówiąc jakość światła.

Sklepy nadal korzystające ze świetlówek o niskiej jakości odnotowują straty przez to, że towar jest mało atrakcyjny i pozbawiony kolorów. Na dodatek klienci oraz pracownicy takiego sklepu często skarżą się na złe samopoczucie przebywając w nim. W takich miejscach zaleca się stosowanie świetlówek o jakości co najmniej 80 Ra.

Producenci oświetlenia ciągle udoskonalają istniejące już rozwiązania. Dzięki temu co kilka lat możemy cieszyć się nowymi, przełomowymi rozwiązaniami. Obecnie sporą popularnością cieszą się lampy LEDowe oparte na diodach elektroluminescencyjnych. Używa się ich m.in. do oświetlenia mającego zaakcentować pewne produkty i tworzenia specjalnych efektów przy wystawach najdroższych towarów np. elektroniki. Diody Led są niewielkie i cechuje się trwałością sięgającą nawet do 50 000 godzin.

Diody LED dostępną są w różnych wariantach, które wytwarzają światło o różnych barwach. Znajduje to zastosowanie przede wszystkim przy oświetleniu dekoracyjnym. Takie diody potrzebują specjalnej instalacji, jednakże coraz częsciej produkowane są lampy LEDowe oparte na tradycyjnych rozwiązaniach.

oswietlenie-w-sklepie

Powiązany wpis dla Instalacje oświetleniowe

Podobny wpis z kategorii Instalacje oświetleniowe

Nie ma jeszcze żadnego komentarza

Jeszcze nie skomentowano!

Możesz być pierwszym, który zostawi komentarz.

<