Lista niebezpiecznych zawodów – czy jesteś w tej grupie?

Lista niebezpiecznych zawodów – czy jesteś w tej grupie?

Lista niebezpiecznych zawodów – czy jesteś w tej grupie?

by 8 marca 2016 0 comments

Na całym świecie ludzie wykonują zawody, które są jednymi z najbardziej niebezpiecznych i jednocześnie często niedoceniane przez innych. Przygotowaliśmy najniebezpieczniejszych zawodów świata. O wielu z nich zapewne nie miałeś pojęcia, z kolei na inne nie zwróciłeś uwagi podczas codziennej egzystencji.

Rybak

Zdecydowanie pierwsze miejsce. Połowy odbywają się przeważnie na bardzo wzburzonych wodach i mocno zmiennych warunkach pogodowych. Dochodzą tutaj gwałtowne burze oraz ekstremalnie zimna woda, co znacznie zwiększa ryzyko śmiertelnych wypadków członków załogi.

Drwal

Drugie miejsce na naszej liście i jak najbardziej zasłużone. Szczególnie niebezpieczny zawód drwala jest w lasach na zboczach gór, gdzie nachylenie niekiedy wynosi nawet 80 stopni, co jest wartością bardzo dużą. Dodatkowo podczas wycinki mogą spaść na głowę konary drzew, które niezauważone powodują każdego roku śmierć wielu osób pracujących w tym zawodzie. Dlatego tak ważne jest wyposażenie się w odpowiednie artykuły BHP, dzięki którym można zminimalizować ryzyko wypadków.

Rolnik

Najczęściej za wypadki wśród rolników odpowiadają ciężkie maszyny, których używa się do pracy na roli. Częste są również porażenia prądem, kiedy np. wysoki pojazd rolniczy zahaczy o linie wysokiego napięcia.

Dekarz

W tym zawodzie główne ryzyko niesie za sobą nie tylko praca na bardzo dużych wysokościach, ale również używanie materiałów takich jak gorąca smoła. Niezwykle istotne są tutaj specjalne szelki zabezpieczające przed upadkiem, z których niestety wiele osób świadomie rezygnuje, co potem pociąga za sobą tragiczne konsekwencje.

Mechanicy przemysłowi

Na co dzień pracują z bardzo dużymi i ciężkimi maszynami, które bez większych trudności mogą połamać im kości, czy też wciągnąć za ubranie, włosy, czy też wystające części ubrań.

To oczywiście nie wszystkie zawody, które każdego dnia narażają wielu pracowników. Jednakże ta lista ma przede wszystkim uświadomić, że czasami czynności z pozoru łatwe niosą za sobą bardzo wysokie ryzyko wypadku.

Nie ma jeszcze żadnego komentarza

Jeszcze nie skomentowano!

Możesz być pierwszym, który zostawi komentarz.

<