Nieszczelna instalacja gazowa – jak ją naprawić?

Nieszczelna instalacja gazowa – jak ją naprawić?

Nieszczelna instalacja gazowa – jak ją naprawić?

by 7 marca 2018 0 comments

Rury gazowe w Twoim domu są nieszczelne? Nie zwlekaj z naprawą. Nieszczelna instalacja gazowa może stanowić niebezpieczeństwo dla zdrowia i życia wszystkich mieszkańców Twojego domu lub bloku. Zobacz, jak najskuteczniej ją uszczelnić i czuć się bezpiecznie we własnym domu.

Gdzie najczęściej występują rozszczelnienia?

Najbardziej narażone na nieszczelność są połączenia poszczególnych elementów. Instalacje z rur stalowych łączy się przy pomocy gwintowanych łączników z żeliwa. Przez wiele lat robiono to materiałami takimi jak pokost lub minia, które nie spełniają dzisiejszych norm i nie są dopuszczone do naprawy nieszczelnych instalacji gazowych.

Bezinwazyjne metody uszczelniania

Tego typu metody uszczelniania pozwalają poprawić jakość instalacji bez konieczności jej rozbierania. Do instalacja wprowadza się pod ciśnieniem polimeryzujące emulsje, które szczelnie wypełniają nawet najdrobniejsze ubytki w żeliwie tworzącym gwintowane łączenie. Sposób ten jest bardzo szybki, ponieważ nie wymaga wyszukiwania nieszczelności. Emulsje są bezpieczne dla osób wykonujących prace, ponieważ nie zawierają rozpuszczalników ani związków szkodliwych dla środowiska naturalnego. Emulsje używane do uszczelniania instalacji gazowych muszą posiadać aprobatę Instytutu Górnictwa Naftowego i Gazownictwa.

Jak uszczelnić instalację gazową za pomocą emulsji?

Aby uszczelnić instalację gazową przy pomocy emulsji, nie musisz wykonywać żadnych prac demontażowych ani wykończeniowych. Jak skutecznie przeprowadzić uszczelnianie instalacji gazowej przy pomocy emulsji?

  • Odłącz gazomierze i urządzenia gazowe (kuchenki, kotły, piece).
  • Wyczyść instalację sprężonym azotem.
  • Przy pomocy specjalistycznej pompy napełnij instalację emulsją.
  • Odpowietrz
  • Usuń nadmiar środka uszczelniającego.
  • Wysusz instalację za pomocą dmuchawy.
  • Odkręć gaz i sprawdź szczelność.

Incoming search terms:

  • naprawa instalacji gazowej w domu

Powiązany wpis dla Instalacje grzewcze

Podobny wpis z kategorii Instalacje grzewcze

Nie ma jeszcze żadnego komentarza

Jeszcze nie skomentowano!

Możesz być pierwszym, który zostawi komentarz.

Twoje dane będą bezpieczne!Twój adres e-mail nie będzie publikowany. Wszystkie inne dane nie będą udostępniane osobom trzecim.

6 − one =