Dachowe systemy ochrony przed śniegiem, lodem i mrozem

Dachowe systemy ochrony przed śniegiem, lodem i mrozem

Dachowe systemy ochrony przed śniegiem, lodem i mrozem

by 22 stycznia 2014 0 comments

Czasami zdarza się, że zimy w Polsce bardzo mocno przypominają te z najzimniejszych krajów europejskich pod względem temperatury jak i ilości opadów śniegu. Biały puch zalegający na dachach domów to bardzo majestatyczny i piękny widok, lecz wbrew pozorom jest on bardzo niebezpieczny, bo zsuwając się może wyrządzić wiele szkód, a nawet spowodować groźny wypadek, który w wielu przypadkach kończy się śmiercią.

Płaskie dachy nie są aż tak bardzo narażone na zsuwający śnieg, jednak trzeba go wtedy regularnie usuwać. Dlaczego? Zalegający puch po kilku dniach rozmrażania i zamrażania zamieni się w śniegowo-lodową masę, która waży naprawdę sporo. Istnieje niebezpieczeństwo, iż jego nacisk będzie tak duży, że może ten dach kompletnie zniszczyć.

Jak zabezpieczyć dach?

Na szczególną uwagę zasługują miejsca nad wejściem do domu, wszystkimi ścieżkami czy też wjazdem do garażu. W tym celu montuje się specjalne płotki oraz belki przeciwśnieżne. Są one wykonane z niezwykle trwałych i odpornych na wszelkie zjawiska pogodowe materiałów. Umieszczenie tych przyrządów może odbyć się podczas montażu pokrycia jak i na już istniejącym pokryciu. Jak wygląda taka belka, przedstawia poniższy filmik.

Powiązany wpis dla Instalacje dachowe

Podobny wpis z kategorii Instalacje dachowe

Nie ma jeszcze żadnego komentarza

Jeszcze nie skomentowano!

Możesz być pierwszym, który zostawi komentarz.

<