Drewniane kratki ogrodowe – sprawdź, do czego je wykorzystać

Drewniane kratki ogrodowe – sprawdź, do czego je wykorzystać

Drewniane kratki ogrodowe – sprawdź, do czego je wykorzystać

by 27 sierpnia 2021 0 comments

Zastanawiasz się, jak upiększyć swój ogród? A może planujesz postawić lekkie i stylowe ogrodzenie na swojej posesji? Coraz popularniejszym rozwiązaniem są kratki ogrodowe, które mogą posłużyć jako subtelny dodatek lub jako większy element wolnostojący. Sprawdź, czym się wyróżniają te akcesoria i do czego można je wykorzystać.

Kratki ogrodowe z drewna – naturalny klimat w Twoim ogrodzie

Kratki ogrodowe drewniane są ażurowymi konstrukcjami, które wykonane są najczęściej z krzyżujących się ze sobą listew. Spotykanym rozwiązaniem są również modele złączone przez listwy osadzone pod kątem prostym. Kratki ogrodowe to stylowe elementy wyposażenia, które wprowadzają do ogrodu naturalny klimat. Dzieje się tak przede wszystkim za sprawą użytego materiału drewno jest surowcem o ponadczasowym i przytulnym wyglądzie, przez co doskonale wpasowuje się w każdy charakter posesji. Doskonale sprawdzi się zarówno w klasycznie urządzanych ogrodach np. stylu rustykalnym, jak i tych nowocześniejszych, w których panuje minimalizm. Wybierając kratki ogrodowe z drewna cechujące się wdzięcznym wyglądem, sprawisz, że Twoja posesja zyska uroku i oczaruje swoim wdziękiem o każdej porze roku.

Kratki drewniane – nie tylko do ogrodu

Kratki wykonane z drewna są akcesoriami uniwersalnymi występującymi w wielu kształtach. Na rynku znajduje się mnóstwo modeli takich jak m.in. rozciągane, diagonalne czy zacinane o budowie prostokątnej, trapezowej, trójkątnej czy kwadratowej. Różnorodność kratek sprawia, że większe elementy sprawdzą się nie tylko w ogrodzie, ale też m.in. na tarasie. Mniejsze i lżejsze odmiany kratek z kolei z powodzeniem znajdą zastosowanie jako np. obudowa balkonu.

Kratka ogrodowa drewniana – do czego je wykorzystać?

Obecnie w sprzedaży dostępnych jest wiele rodzajów kratek ogrodowych z drewna, które różnią się wykonaniem (rodzajem użytego drewna), wielkością, a także budową. Mnogość modeli pozwala wykorzystać je na kilka sposobów, dzięki czemu Twój ogród stanie się prywatnym i przytulnym miejscem relaksu. Do czego możesz użyć kratki ogrodowe drewniane?

 

  • Jako ogrodzenie – kratki ogrodowe to świetne akcesoria do tego, aby zbudować z nich lekkie, ale stylowe ogrodzenie zapewniające prywatność na Twojej posesji. Wysokie modele sprawią, że żadne spojrzenie sąsiadów nie wkradnie się do ogrodu. W sprzedaży sklepów znajdziesz kilka różnych modeli – zarówno tych masywniejszych, odpornych na silniejsze podmuchy wiatru, jak i lżejszych, które głównie spełniają rolę estetyczną, podkreślającą wyjątkowy styl ogrodu. Wybierając kratki do ogrodu, zwróć również uwagę na gęstość tkania – im większa, tym skuteczniej ogranicza widok dla przechodniów, gwarantując pełne poczucie prywatności.
  • Jako podpora dla roślin – kratki ogrodowe z drewna wykorzystać możesz również jako stabilną i elegancką ścianę dla roślin np. pnączy czy kwiatów z długimi łodygami. Podpora jest konstrukcją, na której rośliny mogą swobodnie się rozrastać, otrzymując przy tym odpowiednie warunki – ze względu na dobry dostęp do słońca, a także na dużą przestrzeń, która nie ogranicza w żaden sposób ich wzrostu. Co więcej – zielona ściana z miejsca stanie się sercem Twojego ogrodu, znacznie podnosząc estetykę i styl posesji.
  • Jako uzupełnienie innych konstrukcji – ogrodowe kratki z drewna mogą być użyte do rozbudowy innych elementów ogrodu. Możesz je z wykorzystać do uzupełnienia takich konstrukcji jak m.in. altan, trejaży czy pergoli

 

Szukając kratek ogrodowych, warto stawiać na akcesoria pochodzące od cenionych producentów. Jeżeli zależy Ci na kupnie trwałych i stylowych kratek, odwiedź sklep Andrewex, w którym znajdziesz wyroby wykonane z najwyższej jakości drewna. Na stronie producenta znajdują się kratki drewniane w różnych kształtach oraz kolorach, dzięki czemu wpasują się w każdy typ ogrodu i nie tylko.

Nie ma jeszcze żadnego komentarza

Jeszcze nie skomentowano!

Możesz być pierwszym, który zostawi komentarz.

<