Monitoring HD CVI – co warto o nim wiedzieć?

Monitoring HD CVI – co warto o nim wiedzieć?

Monitoring HD CVI – co warto o nim wiedzieć?

by 6 sierpnia 2021 0 comments

Profesjonalny monitoring CVI w wysokiej rozdzielczości HD jest jedną z kilku technologii stosowanych w zakresie monitoringu wizyjnego. Skrót HD-CVI oznacza High Definition Composite Video Interface. Technologia ta pozwala na efektywny przesył obrazu bez opóźnień w rozdzielczości 1920H lub 1280H na odległości nawet 500 metrów poprzez kabel koncentryczny. Przeczytaj najważniejsze informacje o realizacji monitoringu HDCVI i poznaj korzyści wynikające z jego wyboru.

Przesył sygnału w monitoringu HD-CVI

Interfejs HD CVI umożliwia przesyłanie nieskompresowanego, niezakodowanego sygnału cyfrowego video z wykorzystaniem kabli koncentrycznych. Topologia takiego systemu monitoringu ma kształt gwiazdy. Centralnym punktem jest rejestrator, natomiast ramionami przewody prowadzące do kamer, które łączą się z rejestratorem punkt-punkt. Standard pozwala na wykorzystanie istniejących już instalacji analogowych.

Technologia HD-CVI – High Definition Composite Video Interface powstała jako rozwinięcie HD-SDI. Jej główną zaletą jest przesył w ramach jednego kabla różnego rodzaju danych. To nie tylko obraz HD i dźwięk – sygnał audio, ale również możliwość dwukierunkowego przesyłu danych. W praktyce oznacza to opcję sterowania kamerą czy obsługi dodatkowych rozwiązań w urządzeniu. W tym standardzie zasilanie urządzeń powinno zostać doprowadzone niezależnie.

Jakie są korzyści z wyboru HD CVI do monitoringu?

Na rynku dostępne są gotowe zestawy do monitoringu HD-CVI w wielu wariantach, jak również pojedyncze elementy do tworzenia wersji systemu dopasowanej do indywidualnych potrzeb. Zalet standardu HD CVI można doszukiwać się w wielu aspektach. To przede wszystkim:

  • możliwość modernizacji starych systemów analogowych niższym kosztem,
  • prosta topologia, brak skomplikowanej konfiguracji,
  • dalekie efektywne zasięgi – do 500 czy nawet do 700 metrów w przypadku RG6,
  • automatyczna kompensacja sygnału – ASC,
  • brak widocznych opóźnień obrazu,
  • nawet 60 klatek na sekundę,
  • dostępne rozdzielczości 1920H (1920×1080) oraz 1280H (1280×720) – do 2 MP,

Technologia jest w fazie rozwoju, toteż osiągane maksymalne rozdzielczości mogą ulec poprawie – planowana jest obsługa 4K.

Gdzie sprawdzają się kamery HD-CVI?

Monitoring CVI HD jest ekonomiczną propozycją, dobrze odnajdującą się przy konieczności stworzenia przede wszystkim podglądów ogólnych w standardowych zastosowaniach. Zapewniają pełną funkcjonalność systemów CCTV, poszerzoną o dodatkowe możliwości dwukierunkowej komunikacji. W sytuacji modernizacji systemów analogowych wiele kamer CVI HD pozwala na pracę w trybie CVBS umożliwiającą podłączenie do starszego typu rejestratorów. Kamery bazują zwykle na przetwornikach obrazu CMOS, mogą być również wyposażone w promiennik i filtr IR.

Nie ma jeszcze żadnego komentarza

Jeszcze nie skomentowano!

Możesz być pierwszym, który zostawi komentarz.

<