Zalety automatycznego systemu nawadniania ogrodów

Zalety automatycznego systemu nawadniania ogrodów

Zalety automatycznego systemu nawadniania ogrodów

by 8 września 2017 0 comments

Własny ogród kosztuje nas wiele pracy dlatego chcemy, aby pięknie prezentował się przez cały rok. W okresie wiosennym i letnim poświęcamy godziny na usunięcie chwastów, pielenie grządek i ogólną pielęgnację kwiatów. Czas ten jednak można w pewnym stopniu zaoszczędzić stosując innowacyjne rozwiązania. Jednym z nich jest montaż automatycznego systemu nawadniania ogrodów, który zaczyna cieszyć się coraz większą popularnością również na prywatnych terenach.

Korzyści dla roślin

Automatyczny system nawadniania przede wszystkim skutecznie i w inteligentny sposób zajmuje się regularnym podlewaniem roślin w ustalonych odstępach czasu. Rośliny otrzymują zawsze odpowiednią ilość wody – stacja pogodowa obliczy niezbędną dla roślin dawkę wody a zainstalowany czujnik deszczu wyłączy system nawadniania na czas opadów atmosferycznych.

Automatyczny system nawadniania umożliwia dostarczenie wody w najodpowiedniejszym momencie, czyli wczesnym rankiem, kiedy jeszcze śpimy czy szykujemy się do pracy. Rośliny, które otrzymują wodę o tej porze, nie są narażone na poparzenie liści przez promienie słoneczne czy na infekcje grzybicze. Na instalacji automatycznego nawadniania skorzysta również trawnik w naszym ogrodzie, ponieważ będzie podlewany systematycznie dużą ilością wody, która zdoła dotrzeć do korzeni i pozytywnie wpłynąć na kondycję trawnika. System nawadniania pozwoli więc uzyskać zdrowy wygląd ogrodu, bez żółtej trawy i uschniętych roślin.

W czym może wyręczyć Cię system nawadniający?

Inwestycja w automatyczny system nawadniający zwróci się nam oszczędnością czasu oraz wody. Przede wszystkim nasze rośliny mają zagwarantowane prawidłowe warunki rozwoju bez naszej ingerencji. Nie musimy poświęcać codziennie godziny lub dwóch na dostarczenie wody wszystkim kwiatom, a konewka już nie będzie nam potrzebna.  Ponadto, ogród będzie zadbany również podczas naszej nieobecności. Nie będziemy musieli więcej prosić sąsiadów czy członków rodziny, by zaopiekowali się kwiatami, w czasie gdy zamierzamy udać się na zasłużony urlop.

Bardzo istotną zaletą automatycznego systemu nawadniania jest również oszczędność wody, a tym samym pieniędzy. Podlewając ręcznie każdą roślinę z osobna zużywamy zbyt dużo wody, często nawet o 50% więcej. Każdego dnia jesteśmy w stanie zaoszczędzić połowę zasobów, co przekłada się na oszczędność pieniędzy. Możemy być pewni, że inwestycja w system nawadniania zwróci nam się z biegiem lat, a my będziemy mogli cieszyć się pięknym i prawidłowo nawodnionym ogrodem.

Nie ma jeszcze żadnego komentarza

Jeszcze nie skomentowano!

Możesz być pierwszym, który zostawi komentarz.

<